• מערכת המשפט: עוד חריקה צורמת

 • כתב - MotiL    
 • - לכתבות נוספות אצלנו על:
 • שתף
 • מה הם אומרים עלינו...

   סופר והסטוריון בריטי ידוע*, כתב בספרו החדש, שפורסם השבוע בעברית, את המילים הבאות, הסכיתו נא:

   "מערכת המשפט פעלה בקצב איטי להכאיב וגייסה את רוב עובדיה מבתי הספר למשפטים... בלי קשר לשיעורם באוכלוסייה. זו הייתה מעין כת שמרנית... שעסקה מעל לכול בהגנה על סיכויי הקריירה של חבריה ובהבטחת אי תלותה במעורבות ממשלתית"  

   בשורות הללו מתייחס הכותב למערכת המשפט ה... איטלקית, בשנות ה – 50 של המאה הקודמת. 

  כן. כאשר קראתי שורות אלו לא יכולתי שלא להשוות את הנאמר לעיל למערכת המשפט שלנו, זו הצוללת מטה באין מעצור. זו שעליה הייתה גאוותנו במשך עשרות שנות קיום המדינה, ולא עוד.

  וכאן אנו מגיעים לסיפור מטריד בו מעורבת מערכת המשפט וליתר דיוק כב' השופט חנן מלצר

  בכנס שעסק בענייני משפט והתקיים לפני מספר שבועות, פנה כבודו אל הקהל וביקש  ממנו להגיב כיאה וכראוי ליקירה החדש של המערכת, ולהביע הערכתו במחיאות כפיים לעו"ד שחר בן מאיר, ובמה הצטיין בן מאיר? מתברר כי הינו עו"ד ש"התמחה" בהגשת עשרות עתירות לוועדת הבחירות בראשותו של השופט חנן מלצר... 

  "היתה לו תרומה גדולה מאד לדיני הבחירות" אמר השופט באותו כנס כאשר יצא במחמאה נדירה כלפי האיש שהפך את התלונות נגד הליכוד ומפלגות הימין לעיסוקו המרכזי בשנים האחרונות. 

  באחרונה אף הגיש בן יאיר עתירה לפסילת שיבוצו ה"טרי" של יברקן בליכוד.

  ועוד הוסיף מלצר כי  "מגיעה לו מילת תודה. אם הוא מגזים, אני רומז לו לחזור בו". 

  הבנתם? 

  *פרופסור איאן קרשו הוא היסטוריון בריטי ידוע, שהטביע את חותמו על חקר ההסטוריה האירופית החדשה. בין היתר חיבר גם ביוגרפיות על אדולף היטלר. ראשית הכשרתו כהיסטוריון באוקספורד ובאוניברסיטת ליברפול, התמקדה בימי הביניים, את תאריו בהיסטוריה מודרנית והיסטוריה של ימי הביניים קיבל מאוניברסיטת מנצ'סטר, התמחה בהיסטוריה גרמנית בשנות ה-70.

  קרשו הינו סופר רהוט ובקי מאין כמוהו במושאי כתיבתו, כל המתעניינים בהסטוריה של העת החדשה, ימצאו בספריו מקור לא אכזב של ידע וחשיבה מקורית...

  otmoti@netvision.net.il


   

 • {{report.countcommenttotal}}  {{report.count}} 
 • תגובות 

חזרה לראש הדף