• אלי ציפורי חושף: האנרכיסט שאיים על נתניהו הוא עיתונאי שצמח בעיתון הארץ - הוא מסמל את כל השמאל: אלים, גס רוח, ברוטלי, מאיים

 • כתב - ISRAELY    
 • - לכתבות נוספות אצלנו על:
 • שתף
 • אלי ציפורי חושף: האנרכיסט שאיים על נתניהו הוא עיתונאי שצמח בעיתון הארץ - הוא מסמל את כל השמאל: אלים, גס רוח, ברוטלי, מאיים

  אלי ציפורי:

  כך מסיתה התשקורת נגד נתניהו: חיים שדמי, האנרכיסט שאיים על משפחת נתניהו, הוא "עיתונאי" שצמח בערוגת ההסתה של עיתון "הארץ" של עמוס שוקן וגיא רולניק; הוא כותב עכשיו במיזמים "עיתונאיים" (זמן ישראל, שומרים) שכולם מנוהלים ומאוכלסים על-ידי אנשי שמאל שמציגים את עצמם כמי ששומרים על הדמוקרטיה

  ***************************

  עד עתה המיזם שבו כתב שדמי, "שומרים", שמאוכלס על-ידי אנשי שמאל לא התנער משדמי ולא גינה את התנהלותו

  ***************************

  חיים שדמי, האנרכיסט שאיים על חייו של יאיר נתניהו והאיש שאיים לזרוק בקבוק תבערה על בלפור, הוא לא היוצא מהכלל כפי שחושבים. הוא בהחלט מסמל את הכלל של השמאל בישראל: אלים, גס רוח, ברוטלי, מאיים, מחסל חשבונות – מי כמוני יודע זאת כמי שעובד בתחום כ-36 שנה.

  שדמי מכנה את עצמו "עיתונאי"; באתר "זמן ישראל", שבו הוא בין היתר כותב, הוא מכנה את עצמו "פיראט מחברת הקריים-מיניסטר גאנג ובסוף יפליג בנחת אל האופק, אבל עד אז – יש לו כמה עניינים לסדר". שדמי צמח בעורגת גידולי הפרא של עיתון "הארץ" של עמוס שוקן וגיא רולניק, פס ייצור לאנשים מסיתים כמו אורי משגב, נתי טוקר, יוסי ורטר, חיים לוינסון ועוד רבים אחרים – שמסיתה ואחר כך מחלקת לעצמה פרסים – בינה לבין עצמה – כמו בפרס סוקולוב. חונטה לכל עניין ודבר, חונטה שמתנהגת כמו חונטה: באלימות כלפי מי שלא מיישר איתה קו.

  זמן ישראל הוא אתר שמעסיק את עו"ד יובל יועז, לשעבר "עיתונאי". אני מכיר אותו היטב – הוא עבד גם ב"הארץ" ואחר כך גם ב"גלובס". איש שמאל מובהק, די קיצוני ואיש יהיר ודוחה. יועז, שאקדיש לו בקרוב פוסט, כותב ומפרשן גם בתיקים שהוא מייצג, למשל העתירה האחרונה נגד נתניהו.

  הוא ייצג בעבר את אורי משגב מ"הארץ" בעוד עתירה מיותרת. זה מעגל "הקסמים" של "עיתונאי" השמאל – הם עושים האחד לשני נעים בגב וגם דואגים האחד לשני לג'ובים בתשקורת. הרי צריך להתפרנס מאיפשהו, אי אפשר להתפרנס רק מלהפגין.

  שדמי החל לכתוב "תחקירים" גם למיזם שנקרא "השומרים", מיזם עיתונאי חדש, שמשפחת לאודר מממנת. איכשהו, המיזם הזה אוכלס באנשי שמאל ובכותבי שמאל וכרגיל מכנה את עצמו בשם מפוצץ: "המרכז לתקשורת ודמוקרטיה". מיזמים עיתונאיים "עצמאיים" כביכול צמחו בשנים האחרונות כמו פטריות, ורובם ארגוני תקשורת שמאליים כמו "שקוף", "המקום הכי חם בגיהנום", "העין השביעית" (היחסית ותיק) ועכשיו "שומרים".

  המנכ"לית של המיזם היא אלונה וינוגרד, שכיהנה בעבר כמנכ"לית התנועה לחופש המידע שבראש עמד תקופה ארוכה כיו"ר רביב דרוקר. היו"ר הוא יואל אסתרון, היום מו"ל כלכליסט מקבוצת "ידיעות אחרונות", ובעבר בגלי צה"ל והמישנה לעורך "הארץ" – עוד איש שמאל ומתנגד חריף לנתניהו.

  העורך של המיזם הוא אייל אברהמי, לשעבר ב"הארץ", "ידיעות אחרונות" ו"גלובס". אני מכיר אותו מ"גלובס" – איש שמאל יהיר ולא ממש מקצועי שמעיד על עצמו כמי שפיתח "קונספט יוצא דופן למגזין כלכלי". לא יוצא דופן ולא נעליים – תשבוחות עצמיות ריקות מכל תוכן.

  באתר "שומרים" מככבת לינוי בר גפן, בעלת דעות שמאל ברורות. שדמי כתב אף הוא "תחקיר" במיזם על מערכת הבריאות שקרא, כמה לא מפתיע, להקים ועדת חקירה. זה לא היה "תחקיר", זה היה בליל אינטרסנטי ומוטה בלי שום הבנה כלכלית על מערכת הבריאות ועם ציטוטים אנונימיים לרוב כי המטרה מקדשת את כל האמצעים.

  הן "שומרים" והן "זמן ישראל" לא טרחו לגנות את התנהלותו של חיים שדמי עד עתה, למרות הסיסמאות של "שומרים" על דמוקרטיה, הוא לא רואה שום בעיה שאחד ה"עיתונאים" שכותב אצלו מאיים בצורה כה בוטה על ראש הממשלה.

  אלו האנשים ה"נאורים" בתשקורת, שדואגים האחד לשני לתעסוקה ולג'ובים. זה למעשה מנגנון ההסתה הגדול ביותר בישראל – מנגנון הסתה ע"י מי שקוראים לעצמם "עיתונאים".

  https://www.facebook.com/photo.php?fbid=2341532709479923&set=pcb.2341532802813247&type=3&__tn__=HH-R&eid=ARB1damE9wgPqLMPKBgjfYsKs91Pn22jT9i-PY2LomnNvqBhMCeiHsY-UAhgGAeUWMQUrtZKZhZAnf4r

 • {{report.countcommenttotal}}  {{report.count}} 
 • תגובות 

חזרה לראש הדף