• כך מתחמש חיזבאללה בגבול הסורי

  {{report.count}}  {{report.countcommenttotal}} 
 • כתב - ISRAELY    
 • - לכתבות נוספות אצלנו על:
 • קרדיט צילום: shutterstock

  המציאות בדרום סוריה השתנתה עם שובם של אנשי אסד לשלוט באזור יחד עם הכוחות האיראניים והרוסים. השינויים הללו מקשים על המעקב אחרי התפשטות כוחות חיזבאללה בגבול עם ישראל, וכדי להכיר את מארג הכוחות הנוכחי שם שוחחנו ביומן ערוץ 7 עם מנדי ספדי, ראש מרכז ספדי לדיפלומטיה בינלאומית, שנמצא בקשר רציף עם גורמים לבנונים וסורים. "מעבר לגבול יש התפשטות מתוחכמת של איראן ותנועותיה, כלומר חיזבאללה והמיליציות השיעיות, וגיוס של אנשים תמורת כסף להקים אזורים של תצפיות ובסיסי תקיפה באזורי דרום סוריה", אומר ספדי המדגיש כי מאחורי פעולות אלו כסף איראני. "כל ההתחמשות והכשרת הלוחמים שמגיעים ממקומות שונים כמו לבנון, עיראק צ'צניה ומקומות נוספים ממומנים מכסף איראני".

  מה באשר לכוחות הרוסיים? האם אלה פועלים באזור הדרומי כפי שאולי ישראל הייתה רוצה לראות. ספדי מספר ש"הרוסים מתעסקים יותר באזור הרוסי ובשימור אזורי האינטרסים שלהם יותר מאשר בדרום. הם מעוניינים יותר באזור החוף הסורי ולא בדרום ולכן באזור החוף הם ממקדים את השליטה שלהם".

  התוצאה של המציאות הזו היא שלמעשה מול התחמשות החיזבאללה ושליטתו הזוחלת באזור הגבול ישראל ניצבת כמעט לבדה. "אנחנו די לבד. מתנהלים מגעים עם הרוסים כדי שיכנסו לאזור הזה וישמשו כוח מונע מהתקפות איראניות בדרום סוריה, אבל הדברים עדיין לא בשלו. בינתיים ישראל לא חוסכת גם ביוזמות של שמירה על מעמדה ועליונותה הצבאית והיא לא מאפשרת לשים טילים שיכולים לאיים על אזרחי ישראל".

  https://www.inn.co.il/News/News.aspx/407560

 • תגובות 

חזרה לראש הדף