• בכיר בליכוד מסביר לשמאל את נקודות הטעות שלו: מצביעי הליכוד לא עדר אלא מצביעים אינטליגנטים ורציונאלים

  {{report.count}}  {{report.countcommenttotal}} 
 • כתב - ISRAELY    
 • - לכתבות נוספות אצלנו על:
 • בכיר בליכוד מסביר לשמאל את נקודות הטעות שלו: מצביעי הליכוד לא עדר אלא  מצביעים אינטליגנטים ורציונאלים

  אלי ורד חזן, מנהל אגף קשרי חוץ בליכוד, דור שני למצביעי ליכוד, גדל בבית שמש. אביו מעיראק ואמו מתוניסיה. בשיחה עם אל-מוניטור הוא מסביר שהתמיכה בנתניהו לא נובעת מהצבעה עיוורת. "זה בדיוק ההפך", הוא אומר, "הליכוד היא מפלגת עם קלאסית, יש בה מהכל. גם עניים וגם עשירים, אנשי אקדמיה, מזרחים, פריפריה ותל אביב – זה לא עדר. זה מצביעים אינטליגנטים. ביבי פתח אותנו לעולם. את זה אומר אבא שלי שגדל בעוני של ישראל השנייה, שהיה מופלה. עכשיו הוא אומר שהוא מרגיש שייך לאליטה חדשה. מבחינה כלכלית הוא הפך מאדם עני לאדם אמיד. הוא מאמין שזה קשור לפתיחת השוק הישראלי ולהפרטות שהיו בתקופת ביבי".

  ועוד הוא אומר: "אני אדם רציונלי, כשאני מסתכל על האופציות נתניהו הכי טוב. איכות החיים לעומת מה שהיה לי לפני עשרים שנה היא הרבה יותר טובה. גם הביטחון האישי. אני מעריך את זה שהוא לא נכנס לעזה, למרות שזה יכול היה לשרת אותו בבייס הימני. זו מנהיגות בעיני".

  השיחה עם חזן מתקיימת ביום שבו הקדיש המגזין טיים את השער שלו לנתניהו [11 ביולי]. הכותרת היא "החזק שורד" ובהמשך נכתב: "רגע לפני שהוא עושה היסטוריה, בנימין נתניהו של ישראל בוחן את גבולות הכוח". נתניהו כמובן עשה שימוש בשער היוקרתי ברשתות החברתיות, זה מסוג הדברים שמחדדים אצל ציבור תומכיו את גאוות היחידה, ונתניהו הוא הראשון לזהות את הפוטנציאל.

  ציון הדרך בשבוע הבא, אז יעשה נתניהו הסטוריה, כשיעקוף נתניהו את בן גוריון ויהיה לראש הממשלה שכיהן הכי הרבה זמן בתולדות מדינת ישראל, מוסיף גאווה ליכודית. אבל לא רק.

   

  מחוץ לליכוד יש גם כן קבוצות גדולות שתומכות בנתניהו כראש ממשלה, אף שאינן מצביעות לו: החרדים, הימניים הקיצוניים והרוסים מצביעי ליברמן – מה שנהוג לכנות "ברית המקופחים". נתניהו הוא בגדר מותג בקבוצות האלה, הן רואות בו מנהיג חזק ובעל כישורים מדיניים מצוינים.

  חזן מסתובב לא מעט בעולם ומייצג את הליכוד בכנסים ובמשלחות. לדבריו הוא נתקל בהערצה לנתניהו: "לא מזמן הייתי באלבניה, וכשנשיא אלבניה שמע שאני מהמפלגה של נתניהו הוא כל כך התלהב ואמר על הבמה שנתניהו הוא מנהיג של אחד בדור. יש פער בין התדמית של ביבי בעולם לבין התיעוב של השמאל כלפיו".

  לכתבה המלאה:

  https://www.al-monitor.com/pulse/iw/originals/2019/07/israel-benjamin-netanyahu-likud-party-persecution-police.html#ixzz5tTBvk3L7

 • תגובות 

חזרה לראש הדף