• צבי יחזקאלי: "האווירה היא של ערב צוק איתן, צריך לחסל בכירים בחמאס"

 • כתב - ISRAELY    
 • - לכתבות נוספות אצלנו על:
 • שתף
 • צבי יחזקאלי: "האווירה היא של ערב צוק איתן, צריך לחסל בכירים בחמאס"

  הפרשן הוותיק לענייני ערבים התייחס בתכנית של ניסים משעל למצוד אחר המחבלים שרצחו את דביר שורק בגוש עציון. סגן ראש השב"כ לשעבר: "מצפה לשירות עבודה קשה"

  לדברי ראש הדסק לענייני ערבים של חדשות 13, "הרוח שנושבת מעזה מקרינה על השטחים ועל יהודה ושומרון, והקשר הזה הוא מדמם. אנחנו כואבים אותו וסופגים אותו. זאת לא משוואה חדשה, המשוואה הזאת קיימת כבר כמה שנים טובות ולאבו מאזן יש אינטרס לעצור אותה".


  כלומר, שורק שילם את המחיר של אובדן כוח ההרתעה.

  "בוודאי, חמאס ראה שאפשר לפגוע בישראל בשטחים ולא לשלם מחיר. השבוע, יומיים לפני הרצח הנורא הזה, מצאו בחברון מטען שהיה אמור להתלבש על חגורת נפץ עם ברגים ומסמרים. אלו אותם מטענים שעשו פה טרור והרגו יותר מאלף ישראלים בשנות האינתיפאדה. אז מה קרה? זה סוג של דז'ה וו, אנחנו בדיוק חוזרים לזה שהיה יכול להיות ניסיון חטיפה, שבו חוטפים את גופתו. אולי מבצעי הרצח לא ציפו שהם יוכלו לקחת את זה בכזאת קלות. אנחנו בדיוק חוזרים חמש שנים אחורה לצוק איתן - כשחמאס הגיש שהוא יכול לעשות מהרוח הגבית שהוא מקבל מעזה".

  זאת אומרת יש אווירה של ערב צוק איתן?

  "אני חושב שכן, מבחינת חמאס. הוא היה אמור להוציא פיגוע תופת עצום בירושלים שהמטען שלו עם הברגים היה אמור להרוג אולי מספר דו ספרתי של הרוגים. זה כבר יותר מפיגוע דקירה ויותר מפיגוע ירי, זו כבר עליית מדרגה וחזרה לאינתיפאדה. מה היית עושה אז? היית תוקף בעזה? זה ארגון שעושה עליך מלקחיים זה בצבת, מפעיל עלינו צבת. מצד אחד בעזה ומצד אחד ביו"ש".


   

  על רצח כזה, לדעתך, צריך היה לחסל מישהו בכיר בגדה?

  "התשובה שלי היא כן. יש את סלאח ערורי, מי שמפעיל את כל הטרור בגדה, שפיקד על חטיפת שלושת הנערים. אלה משוחררי עסקת שליט. ישראל חייבת לעבור לסיכולים ממוקדים, הם צריכים לשלם מחיר. אבל השאלה היא אם ישראל יכולה לעשות את זה והתשובה היא שוודאי שלא, כי היא לא עשתה את זה גם אחרי חטיפת שלושת הנערים. אין לנו כרגע מלחמה בחמאס אנחנו מחכים שהם יירו בכדי שנוכל להגיב. אין פה יוזמה. סלאח ערורי ישב באיסטנבול בסוג של הגנה ובשבוע שעבר הוא ביקר את חמינאי בטהרן, ואמר שחמינאי הוא אחד המנהיגים הגדולים בעולם המוסלמי לשחרור ירושלים. צריך יותר מזה? חמאס אומר 'תחסלו את בכיריי ונראה מה קורה', ולכן למרבה הצער אנחנו לא יכולים לגעת באנשים האלה".

  לכתבה המלאה ולראיון המלא איתו:

  https://www.maariv.co.il/news/military/Article-712385?utm_source=mivzakimnet&utm_medium=xhtml&utm_campaign=mivzakimnet

 • {{report.countcommenttotal}}  {{report.count}} 
 • תגובות 

חזרה לראש הדף