• הח"כים הערבים מקצינים נגד המדינה ובמר"צ לא יודעים איך לאכול אותם: "מתהפכת לנו הבטן" אבל הם הדרך שלנו לשלטון

  {{report.count}}  {{report.countcommenttotal}} 
 • כתב - ISRAELY    
 • - תגיות:
 • הח"כים הערבים מקצינים נגד המדינה ובמר"צ לא יודעים איך לאכול אותם: "מתהפכת לנו הבטן" אבל הם הדרך שלנו לשלטון

  שאלת היחס לפעילות המפלגה הערבית מול האו"ם והאיחוד האירופי גרמה למתח בתוך מפלגת השמאל. פריג': "כשאדם מפנה כלפי חוץ, בטרם מיצה את המאבקים שלו בתוך המדינה - אנחנו בבעיה". מנגד טוען מוסי רז: "בלי הערבים לא נחזור לשלטון"

  סביב הסעיף התרחש דיון סוער בתוך מרצ, כאשר מספר בכירים במפלגה דרשו לא רק לכבד את צעדיהם של הרשימה המשותפת אלא לתמוך בהם בגלוי. ח"כ מוסי רז טען שיש לשתף פעולה ולתמוך בפומבי בצעדי הרשימה המשותפת משום שלטווח הארוך אין סיכוי לשמאל הישראלי להגיע לשלטון אלא על ידי חבירה עם המיעוט הערבי.

  מיכל רוזין טענה כי התנהלות הרשימה המשותפת באופוזיציה היא למעשה כפוית טובה. בעוד שבמרצ מגינים על מהלכים של המפלגה הערבית, או מגוננים על חנין זועבי מול ביקורת המפלגות הימניות, בפועל הרשימה המשותפת לא תומכת בחוקים של מרצ.


  רוזין אמרה: "לנו מתהפכת הבטן כמעט מדי יום בכנסת אל מול הרשימה המשותפת כי אנחנו עומדים לצדה בכל הצבעה ובכל קושי מגינים וצועקים, כולל הגנה על חנין זועבי, אסד וסוריה. אנחנו עושים זאת כי הם מיעוט נרדף שלא מקבלים את הזכויות שמגיעות להם. עם זאת, אנחנו מאוכזבים מהם כל יום: בזכויות אדם, בזכויות אזרח, אם זה נשים, דת ומדינה או קהילת הלהט"ב. כמעט בכל נושא. גם בנושאים הקשורים לצה"ל. אנחנו מצביעים נגד והם לא באים לתמוך בנו. אנחנו רוצים לתמוך בציבור הערבי והם לא רוצים להצביע איתנו כי זה צה"ל. הם לא רוצים את החיבוק מאיתנו. הם רוצים את הבידול. והוא נכון גם להם וגם לנו".


  ח"כ מוסי רז התעקש כי בין מפלגות השמאל למפלגות הערביות צריך להיות שיתוף פעולה גלוי ומלא משום שרק המיעוט הערבי יחזיר את השמאל לשלטון.

  לכתבה המלאה:

  https://www.makorrishon.co.il/news/94545/

 • תגובות 

חזרה לראש הדף