• אלי ציפורי חושף: כך שיקרה והטעתה הפרקליטות את בית המשפט העליון בנוגע לעילת הסגירה בתיקו של מנדלבליט בפרשת הרפז

 • כתב - ISRAELY    
 • - לכתבות נוספות אצלנו על:
 • שתף
 • אלי ציפורי חושף: כך שיקרה והטעתה הפרקליטות את בית המשפט העליון בנוגע לעילת הסגירה בתיקו של מנדלבליט בפרשת הרפז

  אלי ציפורי:

  שחור על על גבי לבן: כך שיקרה והטעתה הפרקליטות את בית המשפט העליון בנוגע לעילת הסגירה בתיקו של מנדלבליט בפרשת הרפז: התיק לא נסגר מ"חוסר אשמה" כפי שנכתב בפסק הדין של שופט העליון נעם סולברג, אלא בגלל "קיומם של קשיים ראייתיים מסויימים" (בנוגע לעבירה של הפרת אמונים על שיבוש הליכת משפט) ו"עבירה שמצוייה ברף הנמוך, הגם שיש בראיות לגלות התנהגות בעייתית" (בנוגע לעבירת מרמה ועבירת והפרת אמונים על הדלפת חומרי חקירה של מנדלבליט לגבי אשכנזי)

  ********************************

  החמור מכל: "העיתונאים" רביב דרוקר וברוך קרא, שפסק הדין ניתן ניתן בעקבות עתירת תכנית המקור על צווי איסור הפרסום, מבינים זאת היטב, אך ממשיכים לטייח ולאתרג את הפרקליטות ומנדלבליט בפרשת הרפז

  אין בכלל ספק: הפרקליטות שיקרה והטעתה את בית המשפט העליון בנוגע לעילת הסגירה בתיקו של מנדלבליט בפרשת הרפז בכך שקבעה וחזרה וקבעה שתיקו נסגר מחוסר אשמה. הדבר כתוב, שחור על גבי לבן, בפסק דינו של שופט העליון נעם סולברג, לאחר שדחה את עתירה להסרת צווי איסור הפרסום בפרשת הרפז. סולברג כתב ברקע להחלטתו, כי היועץ המשפטי לממשלה הקודם סגר את התיק מחוסר אשמה (ראו צילום), אך עובדה זו שגוייה מן היסוד כי התיק נגד מנדלבליט נסגר בשתי עבירות קשות של שיבוש הליכי ומשפט והדלפה מתוך החקירה לגבי אשכנזי (מרמה והפרת אמונים) בגלל קשיים ראייתיים ועבירות ברף הנמוך, וממש לא בגלל חוסר אשמה.

  מה שבעיני חמור מכל, זו ההנהלות של רביב דרוקר וברוך קרא, שעתרו בנוגע להסרת צווי איסור הפרסום ולאורך כל השנים האחרונות איתרגו את מנדלבליט ואת הפרקליטות. השניים יודעים היטב כי הקביעה של סולברג איננה נכונה וכי הפרקליטות מנסה ליצור מצג שווא בנוגע לעילת סגירת התיק של מנדלבליט, אך לא דיווחו על כך לציבור בראש חוצות. נהפוך הוא, שניהם ממשיכים לצדד במנדלבליט ובפרקליטות. גם העובדה שהם החזיקו חלק מהקלטות בפרשת הרפז במשך זמן רב, ופרסמו כתבה די חלבית רק אחרי הגשת כתבי האישום נגד נתניהו, מדברת בעד עצמה.

  אגב, מי שהשיבו בעתירה בשם המדינה בנוגע להסרת צווי איסור הפרסום וכמובן התנגדו לכך הם עו"ד איתמר גלבפיש ועו"ד טוני גולדנברג. האחרונה ליוותה את פרשת הרפז מקרוב ומכירה היטב את חלקם של אשכנזי ומנדלבליט בפרשה, אבל נראה שכל הפרקליטות התגייסה כדי להגן על מנדלבליט ולטייח את חלקו בפרשה. גם העובדה שמנדלבליט רצה מאוד שמומי למברגר ימונה למ"מ פרקליט המדינה נעוצה, בין היתר, ברצונו להמשיך לטייח את חלקו בפרשת הרפז.

  https://www.facebook.com/photo.php?fbid=2334181053548422&set=a.1743514622615071&type=3&eid=ARB4t9n4fSsmdkZbLuzVSl8GK7UfB4gFhTrf3o9AoP4CctURU6yEVJiD4LIFbVARbtMtDy0ERjoHNQWc


 • {{report.countcommenttotal}}  {{report.count}} 
 • תגובות 

חזרה לראש הדף