• כשאבותיו של ח"כ טיבי סגדו לאלילים במדבריות ערב

 • כתב - ISRAELY    
 • - לכתבות נוספות אצלנו על:
 • שתף
 • קרדיט צילום: shutterstock

  איש אינו יכול לחשוד באחמד טיבי, שהוא מסונכרן עם פרשת השבוע. הדבר האחרון שלא ניתן לצפות ממנו, הוא שהדוקטור הח"כ יעיין מעת לעת בפרשת השבוע הרלבנטית. אבל השבוע דבריו המחוצפים ממש התכתבו, אחד לאחד, עם פרשת השבוע שנקרא בשבת זו, פרשת ניצבים. מדהים עד כמה כיוונו דברי הפרידה של משה רבינו מעם ישראל לפני כ-3,300 שנה, לדברי הנאצה של אחמד טיבי, בעניין 'זכותו' לכאורה, ופייק-זכותם של חבר מרעיו הערבים, על ארץ ישראל. איזה תיזמון מופלא. 

  עדות מדהימה למצבה של הארץ רק לפני 150 שנה בדיוק, ללא ערבים וללא פלשתינים, עם קצת בעלי מומים בירושלים, תמצא בכתבי מארק טויין שהתהלך בארץ בשנת 1869: "...המדבריות הללו ריקים מאדם, תילים דהויים אלה של שממה... טול אותו תל חרבות, כפר נחום; טול את טבריה, כפר אווילי המתנמנם בצל ששת דקליו האבלים... טול אגם חדגוני, קודר ונטול מפרש זה, הנח בתוך טבעת גבעות צהובות וגדות נמוכות ותלולות... כל הדברים האלה – אם אינם מהווים חומר מצוין לשיר ערש מרדים, הרי לא ייתכן שיר ערש בעולם". ריקים, מר טיבי. קראת היטב? וזה מה שגילה כאן מארק טוויין לא לפני אלף שנה. רק 150 שנה (בדיוק) חלפו מאז. אפילו עץ אחד לא הפריחו בה כל אותם זרים שניסו להתנחל בה, לשדוד אותה מעם ישראל. הכל היה תל חרבות, ריק מאדם. שממה מוחלטת.

  אפילו ירושלים היתה כשממה. מה מצא בה מארק טוויין בעיר שברוב חוצפתכם אתם רואים בה את בירתכם? לא בירתכם ולא נעליים. מארק טוויין: "...מצורעים, נכים, סומים ומטורפים מסתערים עליך מכל עבר, ומסתבר שאינם יודעים אלא מילה אחת בשפה אחת – 'בקשיש' נצחי... המוני נכים, בעלי מומים וחולים מתקהלים במקומות הקדושים וחוסמים את השערים... ירושלים עיר קודרת, שוממה וחסרת חיים". כך ניהלתם את הבירה שלכם, מר טיבי? רק בגלל הביזיון הזה, מר טיבי, מגיע לכם לעוף ממנה?

 • {{report.countcommenttotal}}  {{report.count}} 
 • תגובות 

חזרה לראש הדף