• קרב מרון ארס

 • כתב - יאיר ושמרית קלין    
 • - לכתבות נוספות אצלנו על:
 • שתף
 • הפינה נכתבה ע"י ידידי מאירם פישר שתפקד כסמ"פ בקרב.

  בט"ז תמוז תשס"ו, פרצה מלחמת לבנון השנייה, לאחר שחוליית חיזבאללה חדרה לישראל ירתה לעבר רכב סיור של צה"ל ומהירי נהרגו חמישה לוחמים, שניים מההרוגים אלדד רגב ואוהד גולדווסר, נחטפו.

  בכ"ד בתמוז הוקפצה יחידת אגוז לאביבים להיכנס למארון ארס, שממנו ירו המחבלים לעבר צפת ואביבים. כוח של גדס"ר צנחנים קיבל את המשימה לכבוש מדרום ויחידת אגוז קיבלו את המשימה לכבוש מצפון (על גבול בינג'בל).

  יחידת אגוז נכנסה לכפר כשפלגה ג' בפיקודו של בנג'י הילמן לצפון ופלגה ב' דרומית לפלגה ג'. כשפלגה ב' נעה אל אחד הבתים בכפר נורו לעברה טילים מכיוון בינג'בל. מהירי נהרגו במקום סמ"ר לירן סעדיה, רב סרן בנג'י הילמן ופני מוסקל. ושני לוחמים נפצעו.

  מחשש לחטיפה, המשימה המיידית הייתה לחלץ את ההרוגים והפצועים. במהלך החילוץ, הירי נמשך. כתוצאה מהירי, נהרג סמ"ר יונתן וילסיוק ונקבר תחת הריסות של חומה שקרסה עליו. קריסת החומה הקשתה על חילוצו של יונתן. יחידת אית"ן הוקפצה לעזרה בחיפושים ולאחר 24 שעות הצליחה היחידה לחלץ את יונתן ולפנות את גופתו חזרה לישראל.

  במהלך ה24 שעות של התארגנות לכניסה נוספת, מספר מאירם, נאלצתי, אני ויתר לוחמי היחידה, להתאבל על חברינו ואהובינו, להפיק לקחים מהקרב, להתכונן להמשך הקרבות, ולהתמודד עם הפחד מהבאות.

  רב סרן בנג'י הילמן נולד באנגליה ובגיל ארבע עלה עם משפחתו ארצה. בנג'י למד במדרשייה, ובעלי. בנג'י כמפקד הדגיש את אחריותו לחייליו בכל תחומי חייהם לאחר נפילתו הקימו משפחתו וחבריו בית לחיילים בודדים "הבית של בנג'י". בנג'י נפל בראש חייליו שלושה שבועות לאחר נישואיו.

  סמ"ר לירן סעדיה, לירן תלמיד מצטיין שזכה בפרסים בנערותו, ולוחם מצטיין.

  מספר שבועות לפני המלחמה חזר לירן לצוותו אחרי ששימש כמפקד מסלול. כשחזר לצוותו תפקד כקשר מ"פ בנג'י הילמן.

  לפני היציאה לקרב אמר לירן לחבריו שאיננו חושש להיפצע אלא שאם יפצע חופשתם של הוריו שיצאו קצת להתאוורר מקריית שמונה תקטע.

  יהיה זה לעילוי נשמתם של חבריי ואהוביי לוחמי היחידה שנהרגו בקרב.

  להצטרפות לקבוצת וואצפ מאירים את היום שהיה כנסו   https://chat.whatsapp.com/IKwCLqBLL6fF60Jg9RjSKm

  או חייגו למספר 0585479943

 • {{report.countcommenttotal}}  {{report.count}} 
 • תגובות 

חזרה לראש הדף