• שונאי ישראל הפכו את ישראל למדינה ענייה: כמה באמת עלה לנו הטירוף של הפללת נתניהו?

 • כתב - ISRAELY    
 • - לכתבות נוספות אצלנו על:
 • שתף
 • שונאי ישראל הפכו את ישראל למדינה ענייה: כמה באמת עלה לנו הטירוף של הפללת נתניהו?

  אלי ציפורי: 

  אבי וייס ואני חישבנו את העלויות של תיקי נתניהו: העלות הישירה היא חצי מיליארד שקל לפחות; העלות העקיפה היא 57 מיליארד שקל (כולל תשתיות אינטרנט, 3 מערכות בחירות והתייקרות הצוללות)

  העלות הישירה של תיקי נתניהו: חצי מיליארד שקל לפחות; העלות העקיפה: 57 מיליארד שקל (תשתיות אינטרנט, 3 מערכות בחירות והתייקרות הצוללות)

  מדי פעם שואלים אותי כמה עלו תיקי נתניהו – משלב החקירה (המשטרה), דרך גיבוש כתבי האישום (פרקליטות, כולל ליווי החקירה) ועד למשפט (הרשות השופטת)?

  ובכן, כמובן שאי אפשר לדעת במדוייק, הרי אין חלוקת עלויות לפי תיקים במשטרה והפרקליטות, אבל בהחלט אפשר להגיע להערכה די קרובה למציאות, במיוחד לאחר מספר עדויות שנשמעו עד כה במשפט נתניהו.

  מעבר לעלויות הישירות יש גם עלויות עקיפות, וכבדות במיוחד, שגרמו התיקים האלה למשק הישראלי וכולן מוכחות בראי המציאות.

  יחד עם אבי וייס עשיתי סיכום פרטני של כל העלויות – והתוצאות מטלטלות.

  כדי לכמת את העלויות הישירות בתיקי נתניהו הפרדנו בין התיקים ובין חלקה של המשטרה ושל הפרקליטות.

  חשוב להדגיש: מהרגע שרוני אלשיך ושי ניצן החליטו לתייג את משפחת נתניהו וסביבתו כ"ארגון פשע" – זה לא רק תיוג לצרכים תקשורתיים, זה תיוג שמאפשר לגייס משאבים בלתי מוגבלים, במיוחד במשטרה וגם בפרקליטות, כדי לעקוב ולהפליל את "ארגון הפשע".

  לכן, נוצר מנגנון פישינג ארוך שנים שמטרתו לאסוף מידע מכל הבא ליד על נתניהו וסביבתו – זה כולל הפעלת סוכנים (כמו אילן ישועה) ושימוש בעיתונאים (בן כספית וגידי וייץ, למשל) כדי להזין את מערכת בעוד ועוד מידע שצריך לבדוק אותו וחוזר חלילה.

  לדברים המלאים עם הפרוט המלא:


  https://elizipori.co.il/articles/the-costs-220121/

 • {{report.countcommenttotal}}  {{report.count}} 
 • תגובות 

חזרה לראש הדף