• השמאל גנב את הפגנת הנשים בכיכר רבין.

 • כתב - MotiL    
 • - לכתבות נוספות אצלנו על:
 • שתף
 • סביב הפגנת הנשים והשביתות שיצרו ארגוני הנשים, לפני ימים ספורים, רעשה הארץ. אבל בקטע הסופי, בהתכנסות בכיכר רבין, בלט הכשלון. המרבים טענו ל- 30.000 הממעיטים ספרו פחות. שתי הערכות היו הודאות בכשלון. מדוע כשל דווקא הקמפיין הצודק הזה?    

  סביב הנושא רווחה מראש ההסכמה כי מקרי הרצח של נשים חסרות מגן, רבים מנשוא. הם פשע חמור שבחמורים. חייבים למצוא את הדרכים הדרושות להפסקתו. 

  אלא הנשים המארגנות עצמן, אלו שעשו זאת מדם ליבן, נפלו קורבן לקלות הבלתי נסבלת של המימון הנוח, הזמין, המוצע לכל דיכפין, לכל נושא, ע"י השמאל וגרורותיו, הידועות והסמויות ובכללן הקרן לישראל החדשה, ובלבד שיהא בו יסוד של אנרכיזם. שיהיה בו עוד משב רוח על הגחלים העוממות תמיד. אלא שהציבור חש מיד בבלוף הזה. מה לשמאל ולהפגנה הזו? שאלו כולן. אם רוצים בתיקון אמיתי, מדוע מטשטשים/ות את האמת הסטאטיסטית (העדר השוויון בין מספר מקרי הרצח בחברה היהודית והערבית)? 

  נטע חור ממאקו’ אמרה (חמישי .12.2019 ) בצדק כי גם "השפה העיצובית של המחאה קישרה אותה עם השמאל. הבחירה באדום ובמחאה בעברית ובערבית היא אדירה וגם הגיונית, מספר הנרצחות במגזר הערבי גבוה יותר, אבל היא גם עזרה לכל דביל לקשר אותה לרוצח השקט של המחאות - הקרן החדשה  (ההדגשה שלי. מ.ל). זה לא קרה עם מחאת הלהט"ב וכמובן שגם לא עם מחאת הדרוזים, שגם אליה הגיעו יותר אנשים. כי צבא וילודה זה של כולם, פמיניזם לא. פמיניזם זה אמנם לא שמאל, אבל זה בהחלט פוליטי"

  לצערי קולכן, כמו קולי וכמו קולם של רבים/ות, הפך דווקא בגלל ההפגנה הזו להיות בבחינת קול קורא במדבר. זעקה שאיננה מכוונת אל המטרה הנכונה. את הקמפיין הזה הייתן צריכות להתחיל בפתחי המסגדים. בשיחות עם האיממים (שהם אגב עובדי מדינה). לאלה השפעה רבה. יש להם במה חשובה מאין כמוה: דרשות יום השישי. בכל מסגד ישמעו אותן מאות אנשים. גם למואזינים, המשמיעים קולם ברמה מידי בוקר, תפקיד חשוב. מקשיבים להם אלפי אנשים. יעד חשוב אחר אמורים להיות הקייסים של העדה האתיופית. גם קולם של הרבנים, בכל בתי הכנסת, ראוי שיישמע. 

  כאמור במגזר הערבי, במיוחד, חשוב שיישמע קולכן, שהרי הסטאטיסטיקה אומרת הכל. שיעור רצח הנשים במגזר זה כפול משיעורו במגזרים האחרים. וגם – היכן הרשימה המשותפת? מדוע נאלם קולה? האם לא ראוי שתגלה יוזמה ופעילות רבה יותר מול אנשי הדת במגזר שלה?  

  ומעל לכול, הפעילות דלעיל חשוב שתיעשה דווקא שלא במצורף להשבתות במשק ולחסימות הכבישים. אלה רק מהוות פגיעה קשה בציבור האזרחים, על לא עוול בכפו.  מעשה שהוא, בלתי רלבנטי לבעיה. אין לו ערך משמעותי. כמוהו גם עוד נאום מיותר בכנסת של ח"כ עאידה תומא-סלימאן (הרשימה המשותפת). החכי"ת מיהרה להפוך אותו לעוד ניגוח בממשלה של המשותפת ("אנחנו במצב חירום"), אלא שמול מושבים ריקים, הוא הפך לבדיחה. 

  חלק מהנשים המארגנות, פעילות שנים רבות בחוגי שמאל. יש שהפכו זאת למקצוע. אלו דמויות מוכרות מאד. היום, בעידן המדיה החברתית, השולטת בכל, אין מצב שתמונותיהן לא יוצגו שוב ושוב במדיה, אם זו החברתית ואם באחרת. עובדה זו אומרת הכל, וגם מספרת על עובדת ההשתלטות של השמאל על הכיוונים האמיתיים של המחאה הזו. הנה גם הנשים העוסקות בפוליטיקה, ח"כ מיכל רוזין, ח"כ עאידה תומא-סלימאן, ועוד רבות מן השמאל שבשמאל, לא יכלו להתאפק יותר. הן  הופיעו דווקא בפרונט... 

   

  חברותי יוזמות המחאה, הנה כך גונב לכן השמאל את ההצגה.   


  נקווה לטוב, בכל זאת.

  otmoti@netvision.net.il

 • {{report.countcommenttotal}}  {{report.count}} 
 • תגובות 

חזרה לראש הדף