• משפטן מהליכוד: התקשורת מנהלת מול נתניהו תעמולה נוסח שנות ה-80 - זו אסטרטגיה תעמולתית של תקשורת עוינת

 • כתב - ISRAELY    
 • - לכתבות נוספות אצלנו על:
 • שתף
 • משפטן מהליכוד: התקשורת מנהלת מול נתניהו תעמולה נוסח שנות ה-80 - זו אסטרטגיה תעמולתית של תקשורת עוינת

  קרדיט צילום: shutterstock

  מיכאל קליינר הוא משפטן וחבר הכנסת לשעבר ונשיא בית הדין של הליכוד:

  התקשורת מנהלת מול נתניהו תעמולה נוסח שנות ה-80

  לא משנה מה רה"מ יבחר לעשות – הוא יואשם תמיד בפעולה לצרכים פוליטיים. יגיב בעוצמה – יואשם כספינר; יגיע להסדרה – יואשם כספינר. ממש הספינר הלאומי

  בדרך כלל התקשורת מאשימה את הפוליטיקאים בספינים ביטחוניים משיקולי בחירות. נתניהו מוצא את עצמו לא אחת בסיטואציה שהוא מואשם בחוסר תגובה מספקת על איומים ביטחוניים משיקולי בחירות. מנגד, מייצרים כתבי חצר כאלה ואחרים גידור סיכונים לפוליטיקאים הדורשים תגובה מיליטנטית, מפני האפשרות שנתניהו בכל זאת יבחר להגיב בעוצמה.

   כתבים אלה מזהירים משימוש בפעולות צבאיות לצרכים פוליטיים. לא משנה מה נתניהו יבחר לעשות - הוא יואשם תמיד בפעולה לצרכים פוליטיים. התקשורת מנהלת מול נתניהו תעמולה נוסח שנות ה־80. תעמולת "כן ולא". יבחר להגיב בעוצמה - יואשם כספינר; יבחר להגיע להסדרה - יואשם כספינר. ממש הספינר הלאומי.

   זוהי אסטרטגיה תעמולתית של תקשורת עוינת ולא עניינית. לפעמים צריך להסתכל לעורכי מהדורות החדשות בטלוויזיה וברדיו בלבן של העיניים ולפסול אותם במומם. האם דחיקתו של האיום האיראני לשולי החדשות אינה נובעת ממניעים פוליטיים? כולנו מסכימים שיצירת הסחת דעת תקשורתית מוגזמת לצורך הדיפת ביקורת הינה בגדר ספין תקשורתי. אבל גם העלמת ודחיקת נושא חדשותי בוער, חשוב ובעל השלכות מרחיקות לכת על חיינו הן ספין.

  לכתבה המלאה:

  https://www.maariv.co.il/journalists/Article-706844?utm_source=mivzakimnet&utm_medium=xhtml&utm_campaign=mivzakimnet

 • {{report.countcommenttotal}}  {{report.count}} 
 • תגובות 

חזרה לראש הדף