• לפיד כשר אוצר סידר לעמותה פטור ממכרז של 50 מליון ומימון ממשלתי של 30 מליון; בתמורה מומן עבורו כנס בחירות בפני סטודנטים

  {{report.count}}  {{report.countcommenttotal}} 
 • כתב - ISRAELY    
 • - לכתבות נוספות אצלנו על:
 • לפיד כשר אוצר סידר לעמותה פטור ממכרז של 50 מליון שח ומימון ממשלתי של 30 מליון; בתמורה לבקשתו מומן עבורו כנס בחירות בפני סטודנטים

  קרדיט צילום: shutterstock

  באוקטובר 2014, בזמן כהונתו כשר אוצר, העניק יאיר לפיד לעמותת איילים פטור ממכרז ומעמד של ספק יחיד לצורך בניית כפר סטודנטים בשדרות בעלות של 50 מיליון שקל ובמימון ממשלתי בסך 30 מיליון ש"ח  זאת למרות שהעמותה אינה עוסקת בבנייה אלא בפעילות חברתית חודשיים לאחר מכן ארגנה איילים עבור לפיד, לפי בקשתו, כינוס בחירות בלוד על חשבונה ומימנה גם אוטובוסים  יו"ר העמותה: "הכינוס אורגן לבקשת לפיד" לפיד: "לא הוצע דבר ולא קיבלנו דבר בתמורה"

  ושב-ראש תנועת יש עתיד, ח"כ יאיר לפיד, ניהל יחסים מושחתים עם בכירים בעמותת איילים, יחסים העולים כדי חשד ליחסי שוחד. לפיד "סידר" לעמותה - בתקופת כהונתו כשר האוצר - מימון מדינה בהיקף של עשרות מיליוני ש"ח. זמן קצר לאחר מכן קיבל מבכירי העמותה טובת הנאה שסייעה במימון פעילותו הפוליטית: כנס בחירות, במימון העמותה.

  ההטבה שקיבל לפיד לא דווחה למבקר המדינה, על-אף חוק מימון מפלגות המחייב דיווח על מימון חיצוני, לרבות מימון כינוס בחירות. לפיד היה שבע רצון מהפעילות הפוליטית שאורגנה עבורו, במימון העמותה, עד-כדי-כך שהציע לאחד מבכיריה להצטרף למפלגת יש עתיד כמועמד לחבר כנסת.

  לכתבה המלאה:

  https://www.news1.co.il/Archive/002-D-134367-00.html

 • תגובות 

חזרה לראש הדף