• לקט אמרות ולימודי חסידות - 3

 • כתב - ISRAELY    
 • - לכתבות נוספות אצלנו על:
 • שתף
 • לקט אמרות ולימודי חסידות - 3

  שבת, בניגוד לשאר המועדים, מקודשת מעצמה מלמעלה כבר מתחילת העולם ולא זקוקה לעבודת התחתון כדי שיקדש אותה ורק אז תיהיה מקודשת. בשאר החגים והמועדים ישראל הם המקדשים אותם.

  השבת קבועה ועומדת. ראשי החודשים, החגים והמועדים תלויים ועומדים בהחלטת עם ישראל באמצעות נציגיו. עד שמלמטה לא בודקים את הזמן המדויק ומקדשים את החג הוא לא נכנס.

  בברית המילה ממתינים 8 ימים עד שעושים את הברית כדי שתעבור על התינוק לפחות שבת אחת ללא הברית שבו הוא יקודש מלמעלה, בחסד חינם, ללא עזרה מהתחתון - אתערותא דלעילא ללא אתערותא דלתתא. ובכוח השבת הזאת ניתן לקיים אחר כך את הברית בהתעוררות מלמטה.

  קבר של צדיק זה כל מה שהשאיר אחריו כחומר בעולם הזה כשהנשמה שלו הסתלקה לה למעלה לעולם העליון. וזה כולל גם את ספריו וכתביו. לכן לימוד תורתו היא מעין השתטחות על קברו אם לומדים אותה מתוך הכנעה וביטול (השתטחות - שבו אני מוריד את הראש שלי ושם במקומו את הראש של העליון - המטרות שלו והרצונות שלו הופכים יותר חשובים משלי).

  דרך ההשתטחות הזו נדבקים בצדיק ונכללים בו.

  אם צדיק לא רוצה להשאיר מאחוריו את ספריו כשארית חומר בעולם הזה הוא שורף אותם ובכך הם עולים מעלה. אם מעוניין לדלג על דור או יותר ולחשוף את ספריו לדור שאליו כיוון בעתיד הוא נקבר איתם או מסתיר אותם ואז באיזה דרך נס הם נחשפים בזמן שבו רצה שיחשפו.

  חיצוניות מתגלה לכל אדם בהבטה החטופה הראשונה. להשגת הפנימיות צריך הרבה זמן התבוננות והכרות יותר מעמיקה ורק אז היא הולכת ונחשפת. הפנימיות היא הדבר האמיתי והעיקר בעוד שהחיצוניות יכולה להיות מעטפת של שקר.

  לכן בלימוד כתבי יהדות לא מספיק לקרוא בחטף ולעבור הלאה, אלא יש לחזור ולשנות הרבה מאד פעמים עד שהפנימיות של הכותב אותם הולכת ומתגלה לך. אחרת אתה משיג רק את העטיפה החיצונית שבו הוא התעטף שגלויה לכולם ולפעמים היא מטעה ולפעמים מגעילה או משעממת או קשה בכוונה כדי להרחיק זרים.

  ולכן על כל תורה נאמר: זכה - נעשית לו סם חיים, לא זכה - נעשית לו סם מיתה. כי נפגש רק עם החיצוניות שלה והמהות הסתתרה ולא נגלתה לו.

  והלימוד של כל תורה כאמור חייב להיות בהכנעה, בהשתטחות, תוך רצון לקבל עליו את רצון העליון על פני רצונו ולהחליף את ראשו בראש כותב התורה

  ללקט אמירות וחסידות – 1:

  https://www.patrioti.co.il/Article.aspx?guid=bac8b4fc-930d-4558-baca-0e0138f7a7d8

  ללקט אמירות וחסידות – 2:

  https://www.patrioti.co.il/Article.aspx?guid=cabd2c69-454e-46f2-9e94-6ac59e5537e4

 • {{report.countcommenttotal}}  {{report.count}} 
 • תגובות 

חזרה לראש הדף