• שקד טחנה היום את השמאל בכנסת עד דק: מעולם לא הייתם חסידים של בית המשפט אתם מעדיפים אותו אחרי אילוף - הזמנים השתנו

  {{report.count}}  {{report.countcommenttotal}} 
 • כתב - ISRAELY    
 • - תגיות:
 • שקד טחנה היום את השמאל בכנסת עד דק: מעולם לא הייתם חסידים של בית המשפט אתם מעדיפים אותו אחרי אילוף - הזמנים השתנו

  קרדיט צילום: shutterstock

  שרת המשפטים איילת שקד השיבה היום (שני) למתקפת האופוזיציה בכינוס פגרה מיוחד תחת הנושא "המתקפה של שרת המשפטים, איילת שקד, על בג"צ והסכנה לדמוקרטיה".


  שקד נשאה נאום ציני שמגחיך את טענות השמאל ומראה כיצד בכיריו מבזים בעצמם את בית המשפט, כאשר הפסיקות בפסק דין מצפה כרמים ובפסק דין חאן אל אחמר מתנגשות עם תפיסת עולמם.


  "מעולם לא הייתם חסידים של בית המשפט ובוודאי שאתם לא דוגמא, לא לנימוסים ולא להליכות. אתם לא באמת רוצים בית משפט עצמאי, חזק וזקוף. אתם רוצים בית משפט כפוף. אתם מעדיפים אותו אחרי אילוף. כל זמן שהוא מיושר איתכם הוא מקור הצדק.בשניה שהוא מציע דרך מעט שונה אתם מוכנים לשרוף את המועדון, לא פחות", אמרה השרה. "תתחילו מבדק בית אצל החברים שלכם".  "הזמנים השתנו, ואיתם גם היושבים בלשכות השופטים, ותפיסות חדשות ורעננות הצליחו לחדור פנימה לתוככי היכל הצדק", הוסיפה. "הדמוקרטיה שלנו לא נהרסת. היא הולכת ומשתכללת. היא תוססת והיא נהדרת. העם סוף סוף מצליח להביא את עצמו לידי ביטוי גם במסגרת מערכות הצדק", טענה שקד. "אבל אתם בשמאל – אתם טיפוסים אנלוגיים בעולם דיגיטלי; ממשיכים לשאול את הראי את אותן השאלות, ולא מבינים מה קרה שהתחלתם לקבל ממנו תשובות שונות".

  "אני מבינה את הכעס שלכם על כך שלא מפנים יהודים מביתם, אבל אתם חייבים להתעשת. קחו את עצמכם בידיים. יש לנו מדינה לשמור עליה. יש שלטון חוק לשמר. אסור לקבל מצב שבו הביקורת שלכם על בית המשפט מדרדרת למחוזות אליהם הדרדתם לאחרונה. כשרת המשפטים אני קוראת ליושבי הבית משמאל ומימין – שימרו על שיח מכבד", סיכמה השרה.
  לכתבה המלאה:

  https://www.20il.co.il/%D7%A9%D7%A7%D7%93-%D7%9C%D7%A9%D7%9E%D7%90%D7%9C-%D7%9E%D7%A2%D7%95%D7%9C%D7%9D-%D7%9C%D7%90-%D7%94%D7%99%D7%99%D7%AA%D7%9D-%D7%97%D7%A1%D7%99%D7%93%D7%99%D7%9D-%D7%A9%D7%9C-%D7%91%D7%99%D7%AA/?utm_source=mivzakimnet&utm_medium=xhtml&utm_campaign=mivzakimnet

 • תגובות 

חזרה לראש הדף