• מהן ההזדמנויות העסקיות של יזמים ישראל בדובאי?

 • כתב - שמואל שי    
 • - לכתבות נוספות אצלנו על:
 • שתף
 • מאת: שמואל שי יו"ר פורום העסקים למדינות המפרץ

  איחוד האמירויות הערביות ובמיוחד דובאי התגלו בעיקר כפלטפורמה בולטת לעסקים ברחבי העולם. ממשלת דובאי ביצעה כמה שינויים משמעותיים בכללים סביב הקמת חברות בדובאי על ידי קידום הקלות בביצוע עסקים והטמעת חוקי מיסוי מקלים בעשור האחרון, וזה נמצא על סף קפיצה כלכלית נוספת. דובאי - האמירות המאוכלסת והעסוקה הזו מתפתחת, מסתגלת ומסתגלת לתוכניות חדשניות יותר של ייצור, תפוצה וצריכה של סחורות ושירותים, שיצרו בדרך כלל קרקע פורייה להמון הזדמנויות עסקיות והשקעות בה.

  לעסקים שכבר הוקמו בדובאי פוטנציאל להגיע ליותר ממיליארד צרכנים המתגוררים במדינות השכנות במזרח התיכון, מזרח אירופה, אסיה ואפריקה. לפני שנבין את ההזדמנויות העסקיות הקיימות בדובאי, נפרט כמה סיבות מדוע כדאי לך להתחיל את העסק שלך בדובאי.

  דובאי היא אחד היעדים הבולטים לבעלי עסקים ויזמים. הממשל הממשלתי הפרו-עסקי והתשתית החדישה מעודדים צמיחה של עסקים קטנים ותאגידים גדולים. כמו כן בשל הקמת אזורי סחר חופשי בדובאי, לסטארט-אפ יכולים להיות יתרונות רבים, אשר יקטינו את ההוצאות. עם היכולת המתקדמת וחשיבה קדימה של ממשלת דובאי, הליך הקמת העסק הוא פשוט. נציין כי דובאי היא קרקע עשירה למשקיעים זרים בגלל מדיניות המיסוי המינימליסטית שלה, שרובה אינה קיימת, כאשר רק בשלושה מגזרים מוטלים באופן משמעותי מיסים; נפט, בנקאות ועיבוד טבק.

  ההזדמנויות העסקיות בדובאי אינן נגישות רק לאזרחי איחוד האמירויות הערביות, אלא כאמור, גם למשקיעים הזרים, אשר נוכחות העסק הבינלאומי שלהם הינה תוספת מבורכת לכלכלת דובאי.

  שבע ההזדמנויות העסקיות המובילות בדובאי לשנת 2020

  אם אתה חושב להשקיע בדובאי, לא תהיה לך שום בעיה מבחינת שילוב החברה שלך באיחוד האמירויות הערביות, אך יש צורך לזהות את השווקים הטובים ביותר להשקיע בהם לפני שתקבל את ההחלטה הגדולה. להלן שבע ההזדמנויות העסקיות המובילות בדובאי שיבטיחו למשקיעים תשואה מהירה ורווח ארוך טווח:

  1. בנייה ו/או נדל"ן - עסק הנדל"ן ובנייה כולל ניהול נכסים, פיתוח נדל"ן, השכרת נכסים ואחזקת הנכסים. אזורי DAFZA ו- JAFZA Free הם שתי האפשרויות העיקריות והרווחיות להקמת עסקים בדובאי.

  2. עסק קמעונאי - ענף קמעונאות הוא תחום עסקי נוסף שצומח בקצב מהיר בשנים האחרונות עקב הגידול באוכלוסייה, הזרם המתמשך של מבקרים זרים מסוג פנאי ועסקים, וכלכלה חזקה. לכן, הקמת משרד מכירות, בוטיק אופנה, מתקן אחסנה או חנות מכולת יכולה להיות משתלמת ביותר.

  3. תיירות ואירוח - כיום ידוע כי דובאי היא המקום החם המוביל לתיירים המצטופפים בה בחופשות. היא הצליחה לפתות אנשים מרחבי העולם, ומציעה מספר עצום של אלמנטים מרגשים ומשעשעים כמו חופי יוקרה, מלונות בוטיק, קניונים, וילות מגורים ואטרקציות תרבותיות כמו דובאי העתיקה והכפר הגלובלי.

  4. לוגיסטיקה ותחבורה - ישנן הזדמנויות רבות בתחום התחבורה והלוגיסטיקה בגלל הצורך הגבוה מתמיד במתקני תחבורה. למשקיעים ישנה אפשרות להקים שירות מוניות מקומי או חברת שירותי תחבורה עירונית. ענף התחבורה כולל אחסנה, הובלת סחורות, ואנשים ומלאי אריזה.

  5. פרסום/מדיה דיגיטלית: ענף הפרסום, בעיקר המדיה הדיגיטלית, ממשיך להראות סימני צמיחה. איחוד האמירויות הערביות הוכרזה לאחרונה כמדינה הבכירה ביותר שהשקיעה הכי הרבה בפרסום וקידום ב- GCC, כאשר הדבר הסתכם ב- 41010 מיליון דולר ברבעון הראשון של 2018 בלבד. בתוך השוק המגוון הזה נמנים סיפורי הצלחה רבים מהבית כמו עסקים צומחים במהירות כמו פורשה ומקדונלד'ס.

  6. הלבשה - תעשיית הטקסטיל העולמית ובעיקר תעשיית ההלבשה הייתה עדה לשינויים בולטים בשנים האחרונות בדובאי. היצע הבגדים הסיטונאי עולה ברחבי העולם בכל מגזרי התעשייה, בין אם מדובר בבגדי גברים, בגדי נשים, בגדי ילדים, ואפילו בגדי תינוקות ופעוטות.

  7. עסקים ומסעדות - דובאי היא מרכז לאנשים המתכנסים מכל רחבי העולם. מקום המקיים פסיפס תרבויות כה מגוון חייב גם לשלב אטרקציות מהמטבח הגלובלי, בין אם זה סעודות על הגג או משהו שהאנשים יכולים להזמין ממשאית האוכל או כמה רחובות אוכל זולים אך טעימים, והקמת עסק בתעשיית המזון חייבת להיות רעיון מגרה.


  דובאי חוותה שינוי מהיר, כאשר מעיר מדברית קטנה יחסית היא הפכה לעיר מגה אמיתית או מטרופולין. אם גם לכם צמא לדברים יוצאי דופן ורצון לבלוט בעולם המסחרי, אז דובאי היא המקום המושלם עבורכם. לכן,  חבוש את כובע היזמות שלך והתקדם לקראת מסע חדש של עשיית כסף עם כל אחד מהרעיונות העסקיים הנהדרים האלה בדובאי.


 • {{report.countcommenttotal}}  {{report.count}} 
 • תגובות 

חזרה לראש הדף