• "נשיונל אינטרסט" : למה התקיפות הישראליות בסוריה כל כך מוצלחות ?

 • כתב - ISRAELY    
 • - לכתבות נוספות אצלנו על:
 • שתף
 • אף כי לא ידוע דבר על הרכב הכוח הישראלי, הוא הצליח לאלץ את הצבא הסורי להפעיל את מערכות ההגנה האווירית שרוסיה סיפקה לו. הצבא הסורי הצליח לירות כמה טילים מהטווח הארוך יותר נגד מטוסי חיל האוויר ויש דיווחים שהסורים השתוללו ולפי כמה מקורות נורו בין 100 ל160 טילים נגד מטוסים, אך אף אחד מהם לא פגע במטרה. לטענת ישראל נפגעו מרבית המוצבים האיראניים בסוריה.

  טילי שיוט הישראלים הצליחו להרוס לפחות חלק ממשגרי ה SA-2, SA-22, SA-5 ו- SA-17 במהלך התקיפות. ראוי לציין כי SA-22 aka. מערכות Pantsir-S1 שנועדו לשמש הגנה נקודתית נגד טילי שיוט לא יכלו להגן על עצמן אפילו מפני מספר מוגבל של טילי השיוט הישראלים ששגרה לכיוונם.

  מערכת ההגנה האווירית הרוסית שנפרסה, כדי להגן על כוח המשלוח הרוסי בסוריה, לא השתתפה בהגנה מהתקיפה הישראלית. קרוב לוודאי שרוסיה קיבלה מידע על ההתקפות מראש, כאשר ראש ממשלת ישראל ביקר במוסקבה ב -9.5.2018.

  מעניין להבין עם איזה מטוסים חיל האוויר הישראלי השתמשו בהתקפה, וזה היה אולי ה- F-35I. או אולי מטוסי f15 וf16 זה גם מטיל צל נוסף של ספק, על מערכות ההגנה האווירית הרוסית , ויכולתם ליירט התקפות מתואמות. מאידך גיסא, רמת האימון והאינטגרציה של הצבא הסורי עשויה להיות נמוכה מכדי להשתמש ביעילות במערכות אלה ללא תמיכה ישירה של רוסיה.

  מעניין גם לראות, כיצד היחסים בין רוסיה לאיראן מתפתחים, כיוון שרוסיה אינה מוכנה להגן על איראן או על סוריה מפני תקיפות ישראליות. כי רוסיה אינה מעוניינת בעימות גלוי נגד מדינת היי-טק כמו ישראל שיכול "להטיל ספק" על יכולות מערכות נשק רוסיות מתקדמות , לכן אין זה מפתיע שהקרמלין נראה כאילו הוא נמנע מפעולה.

  נראה כי איראן אינה מסוגלת להגיב באופן סימטרי נגד ישראל, אך התגובה הבאה של טהראן תהיה ככל הנראה תגובה לא-סימטרית.

  https://www.nziv.net/26652/

 • {{report.countcommenttotal}}  {{report.count}} 
 • תגובות 

חזרה לראש הדף