• על שקרים משלמים: נתניהו תובע את בן כספית ב-200 אלף ש"ח - בעבר כבר הוציא ממנו 50 אלף על שקר אחר

  {{report.count}}  {{report.countcommenttotal}} 
 • כתב - ISRAELY    
 • - תגיות:
 • על שקרים משלמים: נתניהו תובע את בן כספית ב-200 אלף ש"ח - בעבר כבר הוציא ממנו 50 אלף על שקר אחר

  ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיש היום (ראשון) תביעה נגד העיתונאי בן כספית בגובה 200 אלף שקלים, בגין דברים שכתב בטורו האחרון בעיתון "מעריב". כספית התייחס להחלטה שהתקבלה בכנסת בחודש יוני, ואותה קידם ח"כ מיקי זוהר (הליכוד), שכונה על ידו "משליחיו היעילים יותר של ראש הממשלה". ההחלטה הצמידה את תנאי הפנסיה של יועמ"ש הכנסת איל ינון לאלו של שופטים. אשתו של ינון, כפי שציין כספית בטורו, היא עו"ד עמית מררי - המשנה ליועץ המשפטי לממשלה לעניינים פליליים, שצורפה לאחרונה לצוות שידון בתיקי נתניהו. "המצב שנוצר", נכתב בטור, "הוא שבן זוגה של מי שאמורה להשתתף בהכרעת גורלו של נתניהו, קיבל הטבת מיליונים בעקיפין (שאין ישירה ממנה), מידיו של ראש הממשלה".

  בתביעה נכתב כי "מדובר בטענות שקריות ומופרכות העולות כדי לשון הרע מהסוג החמור ביותר". עוד נכתב כי "בניגוד מוחלט לנטען, אין ולא יכול להיות כל קשר בין צירופה של עו"ד מררי לצוות הפרקליטים, אשר פורסם לציבור בעיתון 'גלובס' רק ביום ב-27 בנובמבר וממילא לא היה ידוע לראש הממשלה, להטבה שניתנה לעו"ד ינון כחצי שנה קודם לכן".

  לפני כשנה נאלץ כספית לשלם 50 אלף שקלים לשרה נתניהו, בגין כתבה שפרסם ב-2010. בכתבה ההיא נטען כי עם כניסתם של בני הזוג נתניהו למעון ראש הממשלה, פוטרו כמה אנשי משק שעבדו במקום בהוראת שרה נתניהו, ובהם גם החצרן. נתניהו תבעה את כספית על סך מיליון שקלים, ולבסוף נקבע בהסכם הפשרה כי תפוצה ב-50 אלף שקלים, וכספית יפרסם במעריב בתנצלות בנוסח הבא:

  לכתבה המלאה:

  https://news.walla.co.il/item/3209101?utm_source=mivzakimnet&utm_medium=xhtml&utm_campaign=mivzakimnet

 • תגובות 

חזרה לראש הדף