• המורדים החותים הרימו קמפיין התרמה למען חיזבאללה ויצאו עם סכום עלוב של 173 דולר – אף אחד לא תורם

  {{report.count}}  {{report.countcommenttotal}} 
 • כתב - ISRAELY    
 • - לכתבות נוספות אצלנו על:
 • המורדים החותים הרימו קמפיין התרמה למען חיזבאללה ויצאו עם סכום עלוב של 173 דולר – אף אחד לא תורם

  במהלך חודש הרמדאן, תחנת הרדיו סאם FM, שמשדרת בצנעא, תימן, ותומכת במורדים החות'ים, השיקה קמפיין התרמה למען הכוחות החות'ים החמושים שכותרתו "התגייסו למען טובי [בניה של] תימן."  הקמפיין, שנערך זו השנה השנייה ברציפות, כלל שלושה שלבים, שכל אחד נמשך עשרה ימים. אולם השנה, החלק השלישי של הקמפיין הוקדש לגיוס תרומות עבור חזבאללה-לבנון וכותרתו "מתימן, [אדמת] האמונה, להתנגדות בלבנון".

  אולם, נכון להיום, נראה כי למרות מאמצי התחנה, ההיענות לקמפיין ההתרמה למען חזבאללה היתה נמוכה מאוד. שבוע לאחר תחילת הקמפיין פרסמה התחנה קבלה על סך 43300 ריאל, 173 דולר בלבד. זאת, לעומת 30,300,000 ריאל, קרי 13,179 דולר, שנאספו למען הכוחות החות'ים בתוך עשרה ימים ברמדאן השנה. ייתכן שלאור חוסר ההצלחה, החליטה התחנה להאריך את קמפיין ההתרמות בחודש נוסף, עד ה-30.6.

  למרות חוסר ההצלחה, חשיבותו של הקמפיין טמונה בכך שהוא מלמד על עומק הקשיים הכלכליים מהם סובל לאחרונה הארגון בשל הסנקציות שהטילה ארה"ב עליו ועל איראן המעניקה לו חסות.[1] ייתכן שיש בהיענות הדלילה בקרב האוכלוסייה המקומית שבשטחי החות'ים, לקמפיין ההתרמה לחזבאללה, כפי שמלמד הסכום הצנוע שנאסף בתוך שבוע, ללמד גם על מידת הפופולריות שלו בקרב האוכלוסייה החיה באזורים שבשליטת תומכיו, כמו גם על מצבה הכלכלי של אוכלוסייה זו.

  לכתבה המלאה:

   http://www.memri.org.il/cgi-webaxy/item?5027

 • תגובות 

חזרה לראש הדף