• קרולין גליק: הקולות היהודים בארה"ב עלולים להמיט אסון נוראי נוסף על הקהילה

 • כתב - פורום    
 • - לכתבות נוספות אצלנו על:
 • שתף
 • יהודי ארה"ב ספגו מספר מהלומות. הראשונה הייתה הטבח בבית הכנסת "עץ חיים" בפיטסבורג. עד שבת, עבור רוב היהודים באמריקה טבח ביהודים היה דבר שיכול לקרות רק במקומות אחרים. בישראל, באירופה, לא באמריקה. והנה נרצחו 11 יהודים בעת שעסקו בדבר היהודי ביותר שיש: תפילת שבת בבית הכנסת.
  האמת היא שהכתובת מזמן הייתה על הקיר. בשנים האחרונות שנאת יהודים הפכה לדבר שבשגרה באמריקה. לפני שבועיים מנהיג אומת האסלאם האמריקאי לואיס פרחאן כינה את היהודים "טרמיטים", ושום דבר לא קרה. אף מנהיג דמוקרטי לא גינה אותו ברצינות. ומה זה משנה שיהודים ושמרנים אומרים שזה לא בסדר? הרי הם טרמיטים. מדי יום יהודים חווים מסעות השמצה והפחדה בקמפוסים מאנטישמים שמאלנים שרוצים בהשמדת ישראל, ושום ארגון BDS לא מוצא מחוץ לחוק.

  בשבוע שעבר הוקרנו בחדשות שוב ושוב צילומים של שני מקרים שבהם אנטישמים שחורים בניו יורק מרביצים ליהודים ככה סתם ברחוב. כולם צקצקו בלשונם ושכחו. מדי יום מתרבים הסרטונים האנטישמיים באינטרנט, פרחאן ממשיך לצייץ בטוויטר, וניאו־נאצים פותחים ערוצים חדשים ביו־טיוב. והעולם שותק. 

  במאמר במגזין "אטלנטיק", שעורכו הראשי ג'פרי גולדברג היה הכתב היהודי החביב על אובמה, פרסם כותב יהודי בכיר בשם פרנקלין פויר טור שכותרתו "תפילה לשכונת סקווירל היל, תפילה ליהדות ארה"ב". אותה תפילה היא הכרזת מלחמה נגד יהודים שמרנים שתומכים בטראמפ.לדברי פויר, "כל אסטרטגיה שנועדה להעצים את הביטחון של יהדות ארה"ב צריכה לכלול נידוי היהודים המכשירים את טראמפ. יש לסרב לקבל את כספם, יש להרחיק אותם מבתי הכנסת. הם מסכנים את הקהילה שלנו".

  הקולות היהודיים הללו עלולים להמיט אסון נוראי נוסף על היהודים האמריקאים, כמו גם על יחסי ישראל־ארה"ב. הרי העובדה היא שטראמפ הוא ידיד אמת ליהודים ולישראל. מהעברת השגרירות לירושלים, דרך סגירת משרדי אש"ף בוושינגטון; מיציאת ארה"ב ממועצת האו"ם לזכויות האדם דרך הפסקת המימון לאונר"א ולרשות הפלסטינית; מביטול השתתפותם בהסכם הגרעין עם איראן דרך מתן גיבוי מלא לפעולות צה"ל בסוריה, בעזה ובכלל - מעולם לא היה נשיא ידידותי לישראל מטראמפ. ותמורת ידידותו היהודים האמריקאים המשפיעים ביותר על הקהילה בפרט ועל החברה האמריקאית בכלל מגנים אותו כאנטישמי. 

  https://www.maariv.co.il/journalists/Article-668762

 • {{report.countcommenttotal}}  {{report.count}} 
 • תגובות 

חזרה לראש הדף