• גל הירש: התיקים נסגרו, לא היה כלום, לא יהיה כלום כי אין כלום.

 • כתב - MotiL    
 • - לכתבות נוספות אצלנו על:
 • שתף
 • גל הירש, קצין מצטיין בעברו (תא"ל במיל'), היה אמור להתמנות למפכ"ל עם פרישתו של רוני אלשיך, כך מכל מקום התכוון לעשות השר לביטחון פנים, גלעד ארדן. אלא, שהפלא ופלא, מיד עם היוודע דבר מינויו המתוכנן, הופיע לפתע - תיק הקושר את גל הירש למעשי שחיתות כביכול בגיאורגיה... עכשיו תראו מופתעים... אנחנו לא. ויכולים אנשי הפרקליטות להכחיש תפירת תיקים כאוות נפשם.

  שני תיקים נפתחו נגד הירש. הראשון עסק בפרשת מכרז לפינוי מוקשים בראשון לציון. שלוש שנים "עבדה" הפרקליטות על התיק הזה. באוקטובר 2018, הודיעה כי התיק ייסגר מחוסר אשמה.

  לעומת זאת החקירה בתיק השני בגינו נפסל הירש מהתמודדותו על תפקיד המפכ"ל, הלוא הוא "התיק הגיאורגי", התארכה, כאשר המשטרה טענה כי הירש מסרב להעביר לה מידע. בין היתר טענה המשטרה כי התיק מצריך חיקורי דין במדינות אחרות.

  מוכר לכם?

  כעת מתברר כי גם התיק הזה דינו להסגר. סייעה לכך, כבר לפני כשנה, עדותו של ראש חטיבת המודיעין לשעבר, תנ"צ גיא ניר. ניר טען בפני ועדת הפנים של הכנסת כי הירש הוא "קורבן לסיכול ממוקד". ניר אמר עוד כי יש בידיו ראיות על תפירת התיק, ואף התלונן כי "כמי שמחזיק בראיות, לא נקראתי לתת את ההסברים שלי בנוגע לפרשת סיכול המינוי של גל הירש. שלוש שנים אף אחד לא התקשר אלי".

  בימים אלה מסרה המשטרה להירש כי גם התיק הזה לפני סגירה. ואם לתמצת בקצרה: לא היה כלום, לא יהיה כלום כי אין כלום.

  גל הירש, קצין מצטיין בעברו (תא"ל במיל'), היה אמור להתמנות למפכ"ל עם פרישתו של רוני אלשיך, כך מכל מקום התכוון לעשות השר לביטחון פנים, גלעד ארדן. אלא, שהפלא ופלא, מיד עם היוודע דבר מינויו המתוכנן, הופיע לפתע אח תאום סיאמי שלו - תיק הקושר את גל הירש למעשי שחיתות כביכול בגיאורגיה... אתם מתפלאים? אנחנו לא. ויכולים אנשי הפרקליטות להכחיש תפירת תיקים כאוות נפשם. 

  אבל סוף טוב הכל טוב, ויהיה עוד יותר טוב אם תוקם ועדת חקירה שתבדוק באופן מקצועי ואמין את הטענות בדבר תפירת תיקים (טענה שהפעם נמצא לה גם תנא דמסייע כתנ"צ גיא ניר). 

 • {{report.countcommenttotal}}  {{report.count}} 
 • תגובות 

 • פרסמו אצלנו לחווית פרסום מדהימה שתניב לכם פניות איכותיות במיוחד. השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

חזרה לראש הדף