• גיבור נולד - רועי קליין

 • כתב - יאיר ושמרית קלין    
 • - לכתבות נוספות אצלנו על:
 • שתף
 • בב' באב רועי נולד. רועי נולד וגדל ברעננה מגיל צעיר כל מה שעשה עשה במסירות ובהצטיינות וברצינות. כשנלקח לטיפול קצר בבית מאיר חולים סמוך לשבת אמר לאחותו לאחר הטיפול אני אחזור ברגל כי השבת נכנסה. לאחר שעבר בר מצווה לקח על לקרוא כל שבת במרכז הקליטה ברעננה. רועי מדריך נערץ ודמות מרכזית בסניף רעננה. רועי הלך ללמוד בעלי והתגייס לעורב צנחנים לאחר חצי שנה נמנה על מקיימי יחידת אגוז.

  באירועי "גאות ושפל", (האינתפאדה השנייה) קיבל רועי צל"ש על פעילות שתכנן היטב בהר עיבל, שכעבור מספר שנים הפכה לתורת לחימה חשובה הנלמדת ביחידה. את הצל"ש שקיבל הסתיר מחבריו ורק הוריו ידעו על כך שהוזמנו לטקס קבלת הצל"ש. רועי לא התרגש מהעניין. לאחר שחזר מאירועי היחידה מאוחר בלילה לא רצה להעיר את הוריו ונשאר לישון מחוץ לדלת.

  כשרועי יוצא הביתה לאחר לילות ללא שינה הוא לא חיפש לישון אלא אמר לאישתו אני אקום בלילה הפעם תוכלי לישון לילה שלם.

  כשיצא ללימודים מטעם הצבא הקדיש חצי יום ללימוד תורה וחצי יום  ללימוד הנדסה תעשיה וניהול באריאל. את היום היה מתחיל בשעה חמש בבוקר ולומד בדבקות רצינית כבחור ישיבה ולא קצין שבא לתקופת לימודים. כשנדרש רועי להגיש עבודת גמר בלימודיו חיפש איך לייעל ארגון חסד שיתרום יותר טוב לנזקקים.

  מסלול חייו של רועי קליין הוביל אותו לרגע ההוא בא' אב תשס"ו בקרב בינת בזמן שרועי מטפל בעמיחי מרחביה אחד הקצינים שנפצע קשה נזרק רימון ורועי בשבריר שניה קופץ על הרימון זועק "שמע ישראל" ומציל את חייליו. בזמן הזה מודיע רועי בקשר "קליין נפגע" ומעביר את הקשר המוצפן לקצין אחר.

  בב' באב ביום הולדתו ה31 נקבר רועי גיבור ישראל בעל עיטור העוז, בהר הרצל.

  "בינת ג'ביל", סיכם לימים מג"ד 51 יניב עשור, "הוא קרב של גבורה. העוצמה של גולני באה שם לידי ביטוי. ברעות, בגבורה, בהתעקשות ובדבקות במשימה, ובלהפוך את הקערה על פיה, ולהרוג מחבלים, ולנצח".

 • {{report.countcommenttotal}}  {{report.count}} 
 • תגובות 

חזרה לראש הדף