• המיליארדר שבזכותו חללית ישראלית תנחת על הירח בקרוב - המדינה הרביעית בעולם שתעשה זאת

  {{report.count}}  {{report.countcommenttotal}} 
 • כתב - ISRAELY    
 • - תגיות:
 • המיליארדר שבזכותו חללית ישראלית תנחת על הירח בקרוב - המדינה הרביעית בעולם שתעשה זאת

  עשר, תשע, שמונה, שבע... הספירה לאחור החלה. בחודש הבא תשוגר אל הירח לראשונה חללית מתוצרת כחול–לבן, הנושאת את השם "בראשית". המדענים ישבו בחדר הבקרה - לא ביוסטון אלא ביהוד - ויכוונו אותה אל ים השלווה הירחי, שם כנראה אף תצטלם לסלפי עם דגל ישראל. רענן שקד שוגר לניו–יורק כדי לפגוש את האיש שבזכותו מתגשם החלום הזה, המיליארדר והנדבן הישראלי מוריס קאהן, ושמע ממנו בראיון נדיר על הדרך המאוד לא שגרתית שבה עשה את הונו, על החיים הטובים בגיל 88 וחצי, ומה באמת הופך אדם למאושר. רמז: לא הכסף

  חוץ מזה, בזמן שאחיו לאלפיון מטפחים מטוס פרטי, לקאהן יש עכשיו חללית. בחודש הבא היא תמריא לירח. מדובר ב"בראשית", כלי הטיס הישראלי הראשון שעומד לנחות - או לפחות לנסות - על הירח, ועשוי להפוך את ישראל למדינה הרביעית, או החמישית (ההודים מאיימים להגיע כמה דקות לפנינו. נראה) לעשות זאת. קאהן מושקע בפרויקט - שמתנהל תחת עמותת SpaceIL - עד צוואר, כולל מימון, כולל נשיאות הדירקטוריון, כולל התלהבות של נער שסיים לבנות לעצמו דגם של אפולו. "אנחנו יכולים להיות המדינה הרביעית שנחתה על הירח", הלהיבו אותו כשנכנס לפרויקט, "או התשיעית שהתרסקה בניסיון". וקאהן הגיב: "גם טוב".

  כחודש וחצי עד חודשיים לאחר השיגור, אם החישובים ידייקו, ישראל תנחת על הירח ותצטרף לארה"ב, בריה"מ וסין שהיו שם לפניה. רון שחר אולי לא יחכה לנו על הירח כדי לבשר שאנחנו הצוות הראשון שהגיע, אבל עדיין לא תצליחו שלא להרגיש גאווה כלשהי בשנה שבה ישראל מארחת אירוויזיון ומתארחת בעצמה בחלל. הגענו רחוק.

  לכתבה המלאה:

  https://www.yediot.co.il/articles/0,7340,L-5440040,00.html

 • תגובות 

חזרה לראש הדף