• מהו פרויקט לינקולן המסוכן לתודעה ולחירות ואיך זה קשור לגדעון סער שהפך חלקים מהם ליועציו

 • כתב - ISRAELY    
 • - לכתבות נוספות אצלנו על:
 • שתף
 • מהו פרויקט לינקולן המסוכן לתודעה ולחירות ואיך זה קשור לגדעון סער שהפך חלקים מהם ליועציו

  בסוף 2019, שנה לפני הבחירות לנשיאות בארה"ב, הוקמה קבוצת השפעה פוליטית (PAC) בשם "פרוייקט לינקולן" ע"י רפובליקנים בעבר ובהווה. המיייסדים היו ג'ורג' קונווי (בעלה של קלי-אן מהצוות של טראמפ אך בעל דעות הפוכות), סטיב שמידט, ג'והן וויבר, וריק וילסון.

  הארבעה שמו להם למטרה להביא לכך שטראמפ יפסיד את הבחירות ונלחמו גם במועמדים רפובליקנים אחרים לקונגרס שתמכו בו. הם אספו כספים רבים, פרסמו מודעות ושלטי ענק, וקיבלו חשיפה אדירה בכל ערוצי התקשורת השמאלנים. המסר שלהם היה שטראמפ לא מייצג את המפלגה הרפובליקנית, הם הם הרפובליקנים האמיתיים, ועל המפלגה הרפובליקנית להקיא את טראמפ מתוכה ולבחור את מייצגיה האמיתיים.

  כמובן שהמציאות לא יכלה להיות רחוקה מכך. 75 מיליון איש בחרו בטראמפ בנובמבר, יותר מכל נשיא רפובליקני מכהן או מועמד אי פעם. אך המסר הרעיל של פרוייקט לינקולן שודר שוב ושוב. יש ויכוח עד כמה זה השפיע על בוחרים רפובליקנים. לדעתי זה השפיע, בעיקר על נשים, כי הגישה הייתה לפסול את טראמפ מבחינה מוסרית כבריון חסר כל עכבות.

  הפרוייקט המפוקפק לא עצר אחרי הבחירות. הם המשיכו לתקוף, הפעם את עורכי הדין שהגנו על הטענות של טראמפ לזיופים. הם חשפו את פרטיהם, קראו להחרים אותם ולפגוע בהם כלכלית, וגרמו לעורכי דין להתפטר. אלו דברים קיצוניים שלא אמורים להיות חלק ממאבק פוליטי לגיטימי.

  והנה, בהיפוך מרהיב של ההיסטוריה, חודשים ספורים אחרי הבחירות, נחשפה העובדה שאחד המייסדים, ג'והן וויבר, היה מעורב בהטרדה מינית מפורשת של 21(!) גברים צעירים, חלקם בגיל בית ספר תיכון.

  כעת מסתבר גם ששותפיו של וויבר ידעו וחיפו על מעשיו הנלוזים. יש רגלים לסברה שרבים במדיה ידעו גם כן מי הבן אדם אך שמרו את מה שידעו בבטן כי הפרוייקט שירת את המטרה הגדולה – הדחת טראמפ. כל האמצעים היו כשרים לטובת המטרה. יש גם מידע שחברות גדולות, כולל חברת ביין שמיט רומני הוא אחד מבעליה, תרמו סכומים לפרוייקט. מיץ' מקונל, שיצא נגד טראמפ בצורה בוטה לאחר שזוכה, לא גינה במאום את אנשי לינקולן על פעולותיהם החבלניות. הביצה של וושינגטון, בין אם רפובליקנית ובין אם דמוקרטית, קשורה ליצורים האלו ושכחה מזמן את העם אותו היא אמורה לייצג, אותם עשרות מיליונים של האנשים הנשכחים שטראמפ נתן להם פה.

  ולמה כל זה קשור אלינו?

  ברובד הראשון והברור, חשוב שנדע מי היה הלקוח הראשון שרץ לשכור את אותם יועצים מפוקפקים מפרויקט לינקולן. נכון, היה זה גדעון סער, שעל פי עמית סגל, גייס את שמידט ווילסון יחד עם עוד שני יועצים נוספים מהפרוייקט כדי שיצרו פה פרויקט דומה. אם היו נותנים לפרויקט שם ישראלי, היו קוראים לו "פרוייקט בגין", שעל פיו נתניהו לא מייצג את הליכוד האמיתי ויש להקיאו. הם גם הביאו, במקום בגין האב, את המומיה ששמה בני בגין, כדי שייתן הדרת כבוד למטרה המגונה. כל יצורי הביצה שלנו, לימור ליבנת, דן מרידור, ודני דיין הובאו לתמוך ב"פרויקט" השנאה. אלא שכעת, היועצים של לינקולן רצים לתפוס מחסה, ולא ברור מה יעשה גדעון עם הקמפיין המתפורר.

  הרובד השני הוא הלקח לגבי כל אותם אנשי ימין שהשמאל מגייס כסוכני הרס ושנאה של הימין. קחו למשל את ליברמן. כל אחד בתקשורת ובמדינת העומק יודע היטב על העסקים המפוקפקים לכאורה שליברמן היה ואולי הינו מעורב בהם. אבל שמץ שאלה לא תישאל אצל רינה מצליח שמארחת אותו כל שני וחמישי, ידיעות אחרונות של נוני מוזס ימשיך לתת לו חשיפה מפנקת, והפרקליטות לא תחלום לגעת בו. והסיבה ברורה. הוא משרת את המטרה הגדולה בעיניהם – הדחת נתניהו. זו גם תעודת הביטוח שלו, ואני חותם לכם שאם אכן, ואני מקווה שלא בקרוב, נתניהו יעזוב, יתגלה פתאום כל הסחי על ליברמן, בדיוק כמו שקרה ליועצי לינקולן.

  חייבים ללמוד את הלקח ולהפריד בין ספין לבין עובדות. להפעיל חשיבה ביקורתית ולהסתכל על התמונה הגדולה. פרוייקט לינקולן הוא עדות חיה לכך.

 • {{report.countcommenttotal}}  {{report.count}} 
 • תגובות 

חזרה לראש הדף