• החלק העליון של אסדת לוויתן יצא למסע שיט בדרך לישראל - הזרמת גז מסחרית עוד כ-4 וחצי חודש - מליארדים בדרך למדינה

  {{report.count}}  {{report.countcommenttotal}} 
 • כתב - ISRAELY    
 • - לכתבות נוספות אצלנו על:
 • החלק העליון של אסדת לוויתן יצא למסע שיט בדרך לישראל - הזרמת גז מסחרית-עוד כ-4 וחצי חודש

  קרדיט צילום: shutterstock

  החלק העליון של אסדת לוויתן יצא למסע שיט בדרך לישראל. הגעה משוערת- שלושה שבועות. סיום הרכבה- קצת אחרי סוף החופש הגדול. הזרמת גז מסחרית-עוד כ4 וחצי חודש

  פרויקט לוויתן: עוגן אנרגטי אזורי

  מאגר לוויתן הוא ההבטחה הגדולה של משק האנרגיה הלאומי והאזורי, ומנוע צמיחה כלכלי למדינת ישראל ואזרחיה. עם משאבים מותנים בהיקף 605 BCM גז טבעי וקרוב ל-40 מיליון חביות קונדנסט, לוויתן מכיל כשני שלישים מכלל משאבי הגז שנתגלו לחופי ישראל עד כה, ומהווה אחת מתגליות הגז הגדולות בעולם במים עמוקים בעשור הראשון של המאה הנוכחית. פיתוח מאגר הגז לוויתן יעניק ביטחון אנרגטי לישראל, יזרים מאות מיליארדי שקלים לקופת המדינה מתמלוגים וממסים, יאפשר יצוא גז למדינות באזור ויחזק את מעמדה הגאו-פוליטי של ישראל.

  פיתוח מאגר לוויתן הינו פרויקט התשתיות הגדול ביותר שבוצע בתולדות ישראל, במימון המגזר הפרטי. מעבר להשקעה הכספית האדירה, המוערכת בשלב הראשון בכ-3.5 מיליארד דולר, מדובר בפרויקט מורכב שמטרתו לשנע באופן אמין ובטוח ובמשך עשרות שנים, כמויות עצומות של גז טבעי וקונדנסט ממעבה האדמה בלב ים, כ-130 ק"מ מערבית לחופי חיפה, אל צרכנים בשוק הישראלי ובשווקי יצוא.

  מתחת למאגר הגז לוויתן אותרו מטרות פרוספקטיביות של נפט בעומק של יותר מ-7,000 מטר מפני הים, שעשויות להכיל כ-560 מיליון חביות נפט בהסתברות גיאולוגית של כ-15%. בשנים 2011 ו-2012 העמיקו שותפי לוויתן את קידוח התגלית של מאגר הגז (קידוח לוויתן-1) לעבר מטרות נפט אלו, והגיעה לעומק של מעל 6,500 מטרים מפני הים,  העמוק ביותר שנקדח אי פעם באגן הלבנט, אך עדיין לא עמוק דיו. למרות שלא הגיע ל"מטרה", נאסף במהלך הקידוח מידע גיאולוגי והנדסי משמעותי, שיסייע רבות בניסיון הבא להגיע למטרות נפט אלו. היעד של שותפי לוויתן הוא לשוב ולבחון את פוטנציאל הנפט במאגר.
 • תגובות 

חזרה לראש הדף