• השופטת ששמו לנתניהו שלחה אזרח לכלא ומאוחר יותר הוא זוכה כי ההודאה ממנו נלקחה באיומים

 • כתב - ISRAELY    
 • - לכתבות נוספות אצלנו על:
 • שתף
 • השופטת ששמו לנתניהו שלחה אזרח לכלא ומאוחר יותר הוא זוכה כי ההודאה ממנו נלקחה באיומים

  קרדיט צילום: shutterstock

  אלי ציפורי:

  תזכורת שצריכה להדהד בתשקורת: רבקה פרידמן-פלדמן, ראש הרכב השופטים במשפט נתניהו, שלחה אזרח ל-10 חודשים בכלא על לא עוול בכפו – ומאוחר יותר הוא זוכה לחלוטין – כיוון שהודאתו נלקחה ממנו באיומים

  **********************

  תזכורת לכל "כתבי" המשפט ומשרתי מנדלבליט ומערכת המשפט הרקובה: השופטת רבקה פרידמן-פלדמן, העומדת בראש הרכב השופטים הרשיעה בעבר את ליאור מירז, המיוצג היום ע"י עו"ד ציון אמיר, בשוחד ושלחה אותו לכלא ל-10 חודשים.

  הודאתו של מירז נלקחה באמצעות מדובבים בצורה לא חוקית, אבל פרידמן-פלדמן אישרה את הודאותו וקבעה כי "התחבולה בה נקטו השוטרים כנגד הנאשם לא עולה כדי 'תחבולה בלתי הוגנת' אשר מביאה לפסילת הודאתו". כמו כן קבעה השופטת כי על מירז לא הופעל "לחץ נפשי בלתי הוגן", אשר מצדיק את פסילת הודאתו.


  במשפט חוזר שנערך לו בעקבות פסיקת העליון זוכה מירז לחלוטין מהאשמות המדינה נגדו. בפסיקת העליון שקבעה משפט חוזר נקבע כך (השופט מלצר): "... אציין כי השיחות שניהלו המדובבים עם מירז אכן היו שיחות קשות. קריאת תמליל הדיבוב מעלה כי שיחות אלו היו משובצות בקללות שהוטחו בפניו של מירז וכן במספר אמירות, אשר יכולות להתפרש כאיומים. התמונה הכללית העולה מהן היא של אווירה מפחידה ומאיימת ששררה בתא המעצר שבו שהו מירז והמדובבים".

  המדינה לא הגישה בזמנו תיעוד חזותי של ההודאה וגם סירבה לעדות של המדובבים.

  אמנם, הדברים במשפט נתניהו לא זהים, אבל העיקרון דומה: עדי המדינה נסחטו באיומים כדי לקבל את ראשו של נתניהו. אפשר רק לקוות שהשופטת תלמד את הלקח.


  https://www.facebook.com/photo/?fbid=2521340891499103&set=a.1743514622615071


 • {{report.countcommenttotal}}  {{report.count}} 
 • תגובות 

חזרה לראש הדף