• אבי וייס חושף את הסודות הכמוסים של ראשי הפרקליטות שמנהלים את "תיקי האלפים" - שערוריות מחרידות

 • כתב - ISRAELY    
 • - לכתבות נוספות אצלנו על:
 • שתף
 • אבי וייס חושף את הסודות הכמוסים של ראשי הפרקליטות שמנהלים את "תיקי האלפים" - שערוריות מחרידות

  כלי התקשורת הסתערו בעבר על התנהלות הפרקליטה הראשית, שעמדה ועומדת בראש המנגנון, ש"תפר" את "תיקי האלפים": עו"ד ליאת בן-ארי שווקי. אולם, היא רק קצה הקרחון של שערוריות מחרידות ביותר, שנקברות ומטויחות בתוך פרקליטות המדינה, שמסרבת להפיק לקחים בשום נושא ואטומה לכל ביקורת מכל כיוון. העיקר להרשיע את נתניהו. לא חשוב במה. שום חוק ושום עובדה לא יכולים לשנות את הקו הזה. חשיפת כמה מהסודות, שהפרקליטות ממש לא רוצה שתדעו. הגיעה העת לסיים את מסכת הטיוחים.


  אבי וייס חושף: מריחות בפרקליטות, כולל של תלונות על ענייני מין

  שלושה מקרים חמורים במיוחד (מתוך רבים) לסגירה של תלונות חמורות "בתוך הבית", בכלל זה תלונה על בכיר בפרקליטות שצפה בביתו בסרטים מיניים של קטינות מתוך תיקים שטיפל

  מנהל מחלקה בכיר בפרקליטות צפה בביתו בסרטים מיניים של קטינות מתוך תיקים שטיפל – ונותר בתפקידו; נגד עובד בכיר בפרקליטות, עו"ד אביעד אליה, בן זוגו של עו"ד יהונתן תדמור – הוגשו 2 תלונות של עובדות על התעמרות – התלונות נמרחו; תדמור הוא יד ימינה של ליאת בן ארי, החליף אותה בתפקידה ומאדריכלי תיקי האלפים נגד נתניהו.

  בעבר חשפתי ששתי תלונות ותביעות על התעמרות נגד ליאת בן ארי, ע"י שתי פרקליטות בכירות בפרקליטות מיסוי וכלכלה, נסגרו בחשאי ובפיצוי כספי של המדינה לשתי המתלוננות, לאחר שבן ארי חששה מהליכים משפטיים ולכן הפרקליטות העדיפה לסגור את התביעות מכספי מדינה.

  אבי וייס חושף היום עוד 3 דוגמאות חמורות במיוחד לסגירת תלונות חמורות "בתוך הבית" בפרקליטות. תרבות המריחות בפרקליטות לאנשי ה"חונטה":

  מקרה 1: נמרחו תלונות של עובדות על התעמרות נגד בן זוגו של עו"ד יוני תדמור, העובד בפרקליטות; תדמור הוא יד ימינה של ליאת בן ארי

  מסתבר שנגד עו"ד אביעד אליה, בן זוגו של עו"ד יהונתן תדמור, יד ימינה של בן ארי, ומי שהחליף אותה בתפקידה כפרקליט מחוז ת"א (מיסוי וכלכלה) – הוגשו 2 תלונות על התעמרות בעובדות שנמרחו והוסתרו.


  תזכורת: תדמור שייך ל"חונטת שי ניצן" בפרקליטות, היה מעורב בכל תיקי נתניהו וחשב שצריך להגיש נגדו בכל התיקים אישומים בשוחד.

  תדמור אף היה הפרקליט המלווה בתיק הצוללות המופרך.

  הבירור לאביעד אליה נערך ע"י יובל קפלינסקי, מי שסיים את תפקידו לאחרונה כראש המחלקה הבינלאומית (שם עובד אליה) וע"י יריב רגב, מנהל יחידת הניהול בפרקליטות – שניהם חלק מה"חונטה".

  קפלינסקי, אגב, הוא בן דודו של שי ניצן, לשעבר פרקליט המדינה.

  מדוע הדבר לא הגיע לנציבות שירות המדינה? לא ברור, אבל זו דרכה של הפרקליטות – לסגור הכל בתוך הבית.

  אבי וייס הפנה סידרת שאלות על המקרה וגם על הצורך בהסכם ניגוד עניינים בין תדמור לאליה. שימו לב לתשובת הפרקליטות המתחמקת:

  "בני הזוג חתמו על כתבי התחייבות למניעת ניגוד עניינים, בשל קרבת משפחה. עם כניסתו לתפקיד פרקליט המחוז, נערך ליהונתן תדמור-אליה הסדר למניעת ניגוד עניינים, הכולל התייחסות למניעות בקשר לבן זוגו.

  העובדות המובאות בפנייתך (הקשורות להתעמרות) אינן משקפות את הדברים כהווייתם. אין בכוונתנו להתייחס להליכי בירור פנימיים, אולם נבהיר כי לא מדובר היה בהתעמרות בעובדת וכי העניין לא הצדיק טיפול במישור המשמעתי מעבר לבירור הפנימי".


  כלומר, הפרקליטות לא ממש הכחישה את העובדות.

  אבי וייס חושף עוד כי בתלונה הקודמת על התעמרות, כביכול, של עו"ד אליה, מדובר היה בעובדת חרדית במחלקה הבינלאומית, שלאחר תלונתה סיימה את עבודתה בפרקליטות.

  גם במקרה הזה נסגרה התלונה בבירור פנימי ע"י יריב רגב, עו"ד יובל קפלינסקי, בידיעה ובחיפוי של עו"ד אמי פלמור, לשעבר מנכ"לית משרד המשפטים ובידיעת מומי למברגר, המישנה לפרקליט המדינה, שהפך ל"מומחה" במריחת והסתרת חומרים.

  וכמובן, שי ניצן, שהיה אחראי על כל המערכת.

  מי שעוד מחובר מאוד לחונטה הזו הוא ד"ר גל לברטוב, קודמו בתפקיד של קפלינסקי כמנהל היחידה הבינלאומית. לברטוב, יוצא פרקליטות מיסוי וכלכלה, נותר בקשרים מצויינים עם תדמור ואליה וגם עם שי ניצן וליאת בן ארי.

  בהופעות תקשורתיות שלו, לברטוב מרבה ללגלג ולהתנגח בנתניהו, השתלח בו קשות וטען שראש ממשלה עם כתב אישום לא יכול להיות ראש ממשלה. הוא אף קבע בנחרצות שצמרת הפרקליטות והיועץ המשפטי לממשלה הם אלו שיקבעו למעשה בעצמם ובהחלטותיהם, מי יהיה ראש ממשלה בישראל.

  לברטוב אף לגלג על נתניהו בעבר שלא משלם לעורכי דינו, דבר שהופרך במציאות (הרי בועז בן צור ועמית חדד לא עובדים בחינם).


  מקרה 2: מנהל במחלקה בפרקליטות צפה בסרטונים מיניים של קטינות בביתו מתוך תיקים שטיפל בהם – ונותר בתפקידו

  מקרה שני שחושף אבי וייס (והפעם בלי שמות, בגלל הרגישות) הוא בעניינו של מנהל מחלקה בפרקליטות שהורשע בהליך משמעתי בנציבות שירות המדינה בעבירות הנוגעות לקטינים – צפייה בסרטונים של קטינות שלקח לביתו, בתיקים שהיו תחת טיפולו.


   וייס הפנה לפרקליטות שורה של שאלות בעניין, כמו מה נעשה בעניינו של אותו מנהל מחלקה לאחר הרשעתו המשמעתית ומה החליט בעניינו בזמנו שי ניצן.


  עד לרגע זה וייס לא קיבל תשובה כלשהי.


  מקרה 3: תלונה על הטרדה מינית נגד פרקליט במחוז דרום נמרחה; אותו פרקליט החליט להתערב בתיק פדופיליה עם גילוי עריות וסגר על עונש של 9 עבודות שירות בלבד

  מדובר בפרקליט במחוז דרום שהוגשה נגדו בעבר תלונה על הטרדה מינית של פרקליטה, אבל זו טויחה כרגיל בתוך הפרקליטות ע"י מומחי למברגר.


  אלא שהמקרה החמור ביותר היה בתיק של פדופיליה, בו סבא עשה מעשים מגונים בנכדתו במשך זמן רב.

  הפרקליט התערב בתיק, שהיה שייך לפרקליטה אחרת, והסכים בבית המשפט לעבודות שירות של 9 חודשים, במקום מאסר בפועל של לפחות 3 שנים.


  על פי הערכות הפרקליט כנראה גם שיקר לאם – שהיו בעיות משפטיות בתיק – מה שלא היה ולא נברא.


  תלונה הוגשה בעניין ע"י הפרקליטה אך, כרגיל, מומי למברגר ואותו יריב רגב, טייחו שוב את כל הפרשה זו ומנעו יידוע של משפחת הקטינה (נפגעת העבירה, עבירה שיש בה גם גילוי עריות).

  בכל שלב הטיוח למברגר לא דיווח דבר וחצי דבר לנציבות שירות המדינה, למרות חומרת הדברים. למרות האירועים האלה, הפרקליט קודם לתפקיד בכיר יותר.

  לדברים המלאים:

  https://elizipori.co.il/articles/stop-press-210809/

 • {{report.countcommenttotal}}  {{report.count}} 
 • תגובות 

חזרה לראש הדף