• השופט שגנץ מינה לעמוד בראש ועדת הצוללות שלו פרש מבית המשפט לאחר שהואשם בניהול קשרים עם מתמחה לשעבר

 • כתב - ISRAELY    
 • - לכתבות נוספות אצלנו על:
 • שתף
 • השופט שגנץ מינה לעמוד בראש ועדת הצוללות שלו פרש מבית המשפט לאחר שהואשם בניהול קשרים עם מתמחה לשעבר

  מויקיפדיה:

  פרישתו של אמנון סטרשנוב מהשפיטה בשנת 2002 נעשתה במפתיע והייתה טעונה אישור של הוועדה לבחירת שופטים שכן הוא עוד לא היה בן 60[17]. הדבר קרה בסמוך לפרשיית נחום מנבר בה הואשם סטרשנוב בידי עורך הדין אמנון זכרוני כי ניהל קשרים לא ראויים עם עורכת הדין פנינת ינאי. היועץ המשפטי לממשלה קבע כי טענותיו של זכרוני חסרות בסיס אולם נרמז כי ייתכן קשר בין הדברים.

  לכתבה:

   בתמיכה לבקשה לפסילתו של שופט בית המשפט המחוזי בתל-אביב, אמנון סטרשנוב, הגיש עו"ד אמנון זכרוני, בא כוחו של נחום מנבר, תצהיר מפי חברה לשעבר של עו"ד פנינת ינאי, זיו חן. בתצהירו טען חן, כי ינאי השמיעה באוזניו שיחות טלפון מהשופט סטרשנוב, בהן ביקש, כביכול, להיפגש עימה, וכן הראתה לו פתקים שכתב לה כביכול, במהלך הדיונים, ובהן הצעות מיניות.

  גם בתצהירה של פרנסין מנבר, אשתו של מנבר, נטען כי ינאי סיפרה לה על מערכת קשרים קרובה עם סטרשנוב. תצהירה של מנבר מתבסס על הקלטות השיחות שערכה עם ינאי.

  ינאי הכחישה כי היו דברים מעולם, וסטרשנוב הגדיר את מערכת היחסים שלו עם ינאי, כמערכת יחסים המבוססת על "קשרי ידידות, המקובלים ונהוגים בין מאמן למתמחה לשעבר. קשרים אלה התבטאו בשיחות טלפוניות ובביקורי עו"ד ינאי בלשכתי ובאולם המשפטים".

  לפי כללי התקשי"ר, החוק והפסיקה, יחסים בעלי אופי מיני בין עובד לבין עובד הנתון למרותו/סמכותו, יכולים להיחשב בנסיבות מסויימות להטרדה מינית. אומרת עו"ד מיה צחור, העוסקת בדיני עבודה: "לפי התקשי"ר, לא יעשה בעל סמכות מעשה בעל אופי מיני כלפי עובד הנתון לסמכותו אם יש במעשה משום ניצול מעמד כלפי אותו עובד כדי להשיג, שלא כדין, טובת הנאה מינית.

  "לעניין זה אין הבדל אם ניצול המעמד נעשה במישרין או בעקיפין, בגלוי או במרומז, בהסכמת העובד או שלא בהסכמתו, ביוזמת בעל הסמכות או ביוזמת העובד. לפי התקשי"ר, מעשה בעל אופי מיני, כולל דיבור או רמיזה".

  לפרטים המלאים:

  https://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=99962


 • {{report.countcommenttotal}}  {{report.count}} 
 • תגובות 

חזרה לראש הדף