• אריה אלדד: אם למנהיגים שלנו אין די אומץ לבטל את אוסלו - אולי הערבים יעשו זאת

 • כתב - פורום    
 • - לכתבות נוספות אצלנו על:
 • שתף
 • ערבים מאכזבים מאוד בזמן האחרון. חודשים ארוכים הדרום בוער. מחצית מהיערות נשרפו. עפיפוני תבערה, בלוני נפץ, הצתות ורקטות, פריצות הגדר והמנהרות - על כל אלו הבלגנו (יחסית) כסמרטוטים. שוב ושוב הזרמנו להם סולר בתקווה לכבות את האש, ותוחלתנו נכזבה. השבוע נפגש ראש הממשלה עם כתבים מדיניים. ומיד אחר כך התפרסם בשם "גורם מדיני בכיר" שנתניהו לא רוצה מלחמה. מדהים. היינו בטוחים שהוא רוצה אבל מתבייש. גם הטיפוס הזה, אבו מאזן, משביע אותנו מרורים. הוא רוצה שהעולם יכריז עלינו "פושעי מלחמה". קורא להחרים את ישראל וסחורותיה, פונה חד־צדדית לאו"ם ולמוסדותיו (תוך הפרת הסכמי אוסלו) כדי שהרשות הפלסטינית תוכר כמדינה. ולאחרונה אינו מסכים להעביר כסף קטארי וסולר לחמאס בעזה. ישראל מתחננת לרצות את המחבלים, לשלם את דמי הפרוטקשן שהם דורשים עבור הקטנת מספר ההצתות, אבל הרשות הפלסטינית מחבלת במאמציה של ישראל להיכנע לתביעות חמאס. אין ספק. האיש לא חבר. בטח לא פרטנר.


  ירדן ממש מגעילה בשנה האחרונה. המלך עבדאללה יודע בדיוק עד כמה הוא תלוי בנו: במים, בגז הטבעי, בביטחון ובכלכלה. אבל הוא מקפיד להפעיל נגדנו טרור מדיני. לגנות אותנו בכל פורום בינלאומי, לנסות לגרור אותנו להאג, להאשים אותנו בחילול הקודש בהר הבית. נשבע לא לחדש את החכרת השטחים בערבה ובנהריים, ואנחנו מנגבים את הרוק ושותקים, בגלל "הקשרים האסטרטגיים הרגישים עם ירדן" (מלחמה בטרור האסלאמי, הדרושה לו יותר מאשר לנו).

  ...

  עד אוסלו והקמת הרשות הפלסטינית הוציאה ישראל רק מאות מיליונים מדי שנה לצורכי האוכלוסייה הערבית. במינהל האזרחי הצטברו בעשור האחרון מאות מיליונים של ההכנסות ממסים, איגרות, ומכסים (כספים שהיו אמורים להיות מושקעים בתשתיות ובשירותים לטובת הערבים אבל חוסר שיתוף פעולה עם הרשות הפלסטינית בתחומים רבים מונע זאת). חלק ניכר מתקציב הרשות הפלסטינית מגיע כבר היום מישראל (מסים ומכסים). אם יבוטלו הסכמי אוסלו והרשות תתאדה - לא יהיה צורך בתיווך המושחת של פקידי רמאללה. ושלא יפחידו אתכם עם הביוב והמדרכות, החינוך והבריאות. אין אף ישראלי אחד שניקה את הביוב ברמאללה או את המדרכות בבית לחם גם לפני אוסלו. העיריות הערביות ניהלו את העניינים המוניציפליים שלהן בהתערבות מינימלית של מדינת ישראל.

  במסכת ברכות נאמר: "בזמן שישראל עושין רצונו של מקום - מלאכתן נעשית על ידי אחרים". אם למנהיגי ישראל אין די אומץ לעשות את הנדרש, כלומר לבטל את אוסלו - אולי יעשו זאת הערבים בשבילנו. 

  https://www.maariv.co.il/journalists/Article-668851


 • {{report.countcommenttotal}}  {{report.count}} 
 • תגובות 

חזרה לראש הדף