• היום לפני שנתיים - בכיר במשטרה הגיע לכנסת והימם אותם עם מידע פנימי: גל הירש סוכל - והוא לא היחיד

 • כתב - ISRAELY    
 • - לכתבות נוספות אצלנו על:
 • שתף
 • היום לפני שנתיים - בכיר במשטרה הגיע לכנסת והימם אותם עם מידע פנימי: גל הירש סוכל - והוא לא היחיד

  תנ"צ גיא ניר התייצב היום (יום ב') בוועדת הפנים של הכנסת בדיון שעסק ב"חשש משימוש בחקירות רדומות לטובת סיכול פוליטי" על רקע הטענות על סיכול מינויו של תא"ל במיל' גל הירש, מסמך יצחקי ועוד. "בידי משטרת ישראל כלים מודיעיניים מתקדמים וכשהכלים בידיים לא נכונות זה מסוכן", אמר ניר, שמושעה כבר כשלוש שנים משרות במשטרה. לטענתו, "יש מידע על נבחרי ציבור ששמור במשטרה וראיתי איך יוצרים מאזן אימה. ראיתי איך שולפים מידע, אפילו כמכתב אנונימי, שימוש במידע במועד מסוים. יש פיקוח אבל אין אפשרות לפקח על כך במאה אחוז גם לא ליועמ"ש".

  ניר, שהגיש זה מכבר חומרים ליועץ המשפטי לממשלה ודרש לשווא לקבל חסינות בתמורה להעברת מידע נוסף, מתח ביקורת על התנהלות מערכת המשפט שלטענתו משמשת כמעין חותמת גומי לדרישות המשטרה. "בתי משפט נותנים אפשרות להוציא מידע תקשורתי כמו פלטי שיחות מבלי שיש שם, השופט בכלל לא ידע על מי מדובר. אפשר לבוא לבית משפט עם מכתב אנונימי ולהוציא צווים ולחקור אדם חמש שנים לאחור, כל חייו, היכן היה ומי דיבר – והשופט לא יודע בכלל", אמר.

  הבכיר, שהגיע לוועדת הפנים בהזמנת יושב הראש ח"כ יואב קיש, טען מפורשות כי מינויו של הירש למפכ"ל המשטרה סוכל בוודאות, אולם גורמי האכיפה לא חוקרים זאת. "פרשת גל הירש חמורה", אמר ניר. "נפל דבר בישראל, סוכל מפכ"ל. ישבתי אצל ראש מח"ש והסתכלו על חומרים שהבאתי ואמרו יש הטרדה מינית נלך עליה. היועמ"ש נתן אישורים. נתתי מידע מסודר. אורי כרמל, ראש מח"ש לא עשה דבר. הבאתי לו מידע. ישבתי אצל מבקר המדינה, המבקר העביר לי מסר שיש להם מגבלה לגעת במשטרה.

  לכתבה המלאה והמפורטת עם כל הפרטים המזעזעים והאנטי דמוקרטים:

  https://www.makorrishon.co.il/news/91029/


 • {{report.countcommenttotal}}  {{report.count}} 
 • תגובות 

חזרה לראש הדף