• קלמן ליבסקינד: אם מותר להתייחס לשופט סולברג כימני, מותר להגיד שמני מזוז שמאלני

 • כתב - פורום    
 • - לכתבות נוספות אצלנו על:
 • שתף
 • רסום פסק דינם של שופטי העליון בערעור בעניינו של לוחם מג"ב, בן דרי, פתח סביב הסוגיה דיון מעט חריג. דרי הודה בהסדר טיעון שירה שלא כדין בפלסטיני שיידה אבנים, כשסבר שאין במחסנית הנשק שלו כדורים חיים. הירי הזה בוצע דקות אחרי שנפסק יידוי האבנים, כשלא נשקפה סכנה חיים מיידית מצדו של הפלסטיני, והירי הביא למותו. בית המשפט המחוזי גזר על הלוחם תשעה חודשי מאסר בפועל. העליון הכפיל השבוע את העונש והעמיד אותו על שנה וחצי. 

  את דעת הרוב חיברו השופטים נעם סולברג ודוד מינץ, שניהם חובשי כיפה, הראשון מתגורר בגוש עציון, השני בחבל בנימין. "דרי הפר את טוהר הנשק...", כתב השופט סולברג... עשיית דין עצמית שכזו, פעולת עונשין, החלטה מודעת לגרום לפציעה באין כל סכנה - כזאת לא ייעשה בשום פנים ואופן".


  באגף השמאלי של הסקאלה הפוליטית, וגם בלא מעט דיווחים עיתונאיים, היו ככל הנראה מי שסברו שמאנשים שומרי מצוות המתגוררים מעבר לקו הירוק, אין הרבה מה לצפות. מגיש יומן הבוקר בגלי צה"ל, שכנראה הופתע מכך ששני השופטים הללו לא התחברו לירי המיותר הזה על פלסטיני, מצא נכון להדגיש שעל פסק הדין חתומים "דווקא השופטים הקרובים לצד הימני של המפה הפוליטית".

  ח"כ שלי יחימוביץ', בציוץ תמוה למדי, העירה כי "אחד משני שופטי העליון שהחליטו להחמיר הוא השופט נעם סולברג, איש ימין מוצהר. מה שלעתים, לא הכל פוליטיקה, ולעתים, די ביושר אינטלקטואלי". הציוץ של יחימוביץ' מעלה כמה תובנות. הראשונה מתייחסת לסימון השופט כ"איש ימין מוצהר". ובכן, סולברג אינו איש ימין מוצהר. קודם שנבחר לבית המשפט העליון, הוא שימש כשופט מחוזי, לפני כן היה שופט שלום, קודם לכך היה עוזרם של שלושה יועצים משפטיים לממשלה, ולפני אלה התמחה בפרקליטות ובבית המשפט העליון. 

  http://www.maariv.co.il/journalists/Article-657694

 • {{report.countcommenttotal}}  {{report.count}} 
 • תגובות 

חזרה לראש הדף