• פרקליטות

 • כתב - ISRAELY    
 • - לכתבות נוספות אצלנו על:
 • שתף
 • פרקליטות


  פרקליט המדינה

  הפרקליטות מורכבת ממשפטנים שתפקידם המקורי לייצג את מדינת ישראל בבתי המשפט, להיות העורכי דין של המדינה אם היא תובעת מישהו או אם היא נתבעת ע"י מישהו.

  זוהי כוורת צרעות שלמה של עורכי דין שבראשה עומד פרקליט המדינה, ששמו אמור היה לייצג את הרעיון המקורי שעומד מאחורי התפקיד שלו ושל הגוף שבראשו הוא עומד: לייצג את המדינה.

  זאת הסיבה שכל הפרקליטות יושבת בתוך משרד המשפטים שהוא חלק מהממשלה והרשות המבצעת. ומי שאחראי לכאורה ובכאילו על הגוף הזה זאת הממשלה בעזרת שר משפטים שהוא לכאורה ובכאילו הבוס שלהם.

  אחד התפקידים העיקריים שלה זה לייצג את המדינה בתביעות פליליות. בגדול אם מישהו דופק לך את האוטו או מעליב אותך אתה יכול לשכור עו"ד באופן פרטי ולתבוע אותו בדין אזרחי על מה שעשה לך ולדרוש פיצויים, אבל אם זה היה אחיך שדפק לך את האוטו ולא בא לך לתבוע אותו אלא לספוג את הנזק ולשלם בעצמך זו זכותך. גם זכותך לסגור עם אדם שהעליב אותך שיתנצל ולא לתבוע אותו. אבל יש עבירות בין אנשים, כמו גניבה, רצח, מכירת סמים וכו' שבהם המדינה לא שואלת את הנפגע אם בא לו או לא בא לו לתבוע אלא לוקחת את הפרחח ותובעת באופן נפרד - וזה נקרא משפט ודין פלילי. ושם מי שמייצג את המדינה בבתי המשפט בתביעות זו הפרקליטות.

  הם לוקחים את החומר מחקירות המשטרה ובודקים אם יש מקום להעמיד את האדם לדין ואז או שזורקים את התיק לפח אם הם רואים שאין בו כלום או פותחים במלחמה.

  מה שעשו בשנים אחרונות זה לגרום לממשלה לחטוף מכות מפקידים ועובדים שלה כדי לפרק את כל המנגנון מבפנים ולגרום לרשות המבצעת לחסל את הרשות המבצעת באופן משפטי. לגרום לגוף הזה לחסל את עצמו מבפנים, כי הרי לכאורה תיקי השחיתות נגד שרים ונגד ראש ממשלה זה תחום פלילי ולכן הפרקליטות שהיא אמורה להיות נציגת הממשלה ולייצג אותה בתביעות פליליות פותחת במלחמות נגד הבוסים שלה. הרי זה ברור שאם הייתה כאן מדינה נורמאלית פחות או יותר אז הגוף שתוקף את הממשלה היה אמור להיות גוף חיצוני ולא קשור אליהם, והפרקליטות הייתה אמורה להיות זאת שמגינה עליהם. אבל יש כאן כנראה רצון לערבב רשויות שופטת ומבצעת ולחסל את המבצעת מבפנים.

  העירבוב לא מפסיק כאן והמצב הכאוטי ממשיך: פרקליט המדינה מנחה את כל הפרקליטים ועורכי הדין שעובדים תחתיו ויוצר להם מדיניות באמצעות פקודות שנרשמות בספר הנחיות מיוחדות - כמו חוקים ממש, רק בלי כנסת והצבעות עליהם ורחוק מהתקשורת. אבל זה לא סתם נשאר בתוך המשרד של הפרקליטות אלא זה תקף ויוצא אוטומאטית גם כהנחייה לכל משטרת ישראל שהיא זרוע נוספת של הממשלה - ככה נוצר מצב הזוי שבו 2 זרועות של הממשלה יכולות לאגרף את הראש במכות מוחצות תוך כדי שהראש מנסה להילחם בזירה נגד גורמים חיצוניים והכל חוקי ו"דמוקרטי" ו"הפרדת רשויות".


  לפרקליט ה"מדינה" בכאילו יש גם כמה סגנים,  אחד מהם הוא הסגן לתפקידים מיוחדים שמחליט באופן בלעדי את מי במדינה הוא יתבע על גזענות ותמיכה בטרור - הכל עובר דרכו ואין מי שיחליט אחרת. הוא גם מלווה את כל החקיקות הביטחוניות ומחליט אם לחקור שב"כניקים ואנשי ביטחון.
  בנוסף כל החבורה הזאת גם מייצגת את המדינה מול בג"צ כמובן והכל עובר דרכם כמו גם כמעט כל תחום שאתם רק יכולים לדמיין ולהעלות על הדעת שלכם בתוך מדינת ישראל.
  ההזוי הוא שהם משמשים כולם גם יועצים משפטיים לממשלה, בעוד שבמדינות נורמאליות אחרות (כמו בריטניה וארה"ב) היועצים של הממשלה הם גוף נפרד. כך נוצר מצב מטופש שאם הממשלה רוצה להעביר משהו והיועץ מתנגד והממשלה מתעלמת מהיעוץ ובכל זאת רוצה לעשות משהו אותו היועץ שהרגע התנגד הוא זה שאמור לייצג את המדינה ולהגן על הדבר הזה בפני בג"צ או מה שלא יהיה. שתבינו עד איפה האבסורד מגיע.
 • {{report.countcommenttotal}}  {{report.count}} 
 • תגובות 

חזרה לראש הדף