• משפט נתניהו: ההר הוליד עכבר

 • כתב - MotiL    
 • - לכתבות נוספות אצלנו על:
 • שתף
 • משפט נתניהו: אנחנו נמצאים עכשיו בעיצומו של עידן הספקולציות, אולם כבר התברר כי ההר הגדול של כתבי האישום נגד נתניהו, הוליד... עכבר. ומשהוצא משם הסעיף העוסק בשוחד, גם עכבר איננו, ובקושי זיקית. סעיף השוחד הנורא הפך להיות אובייקט למשא ומתן, שוק מחנה יהודה...עובדה זו היא שסימלה, יותר מכל טיעון כזה או אחר, את המציאות המשפטית הנכונה והעכשווית: אין שוחד. גם לא היה. בפועל ברור כי שילובו בכתב האישום בתיק 4000 היה דבר שקר... ולכל התוהים על מהלכי הפרקליטות, ראו באיזו קלות הוא נמחק על ידי הנושאים והנותנים.

  הרבה "שובלי ריח", מותירה ועוד תותיר הפרשה העגומה הזו. אם אכן מוחקת הפרקליטות את סעיף השוחד בתיק 4000. תשאלו, מדוע למחוק אותו גם בתיק 2000? אכן, שם הוא יימחק כי הוא נחלתו הכמעט בלעדית של מוזס... והנה כאן בדיוק צפון עוד הסבר לדפוס פעולותיה הפגום וההרסני של הפרקליטות: כאן טמון אחד המניעים המרכזיים לרצונה לסגור את כל תיקי ה-"אלף", ובשיא הנוחות: נתניהו, לא זו בלבד שיחוסל ציבורית ופוליטית, אלא גם, בשיא האירוניה, הוא זה שיספק לה את הסולם, בעזרתו תרד מן העץ הגבוה שבתיק 2000. הפרקליטות תמשיך לשמור על הברית הבלתי קדושה עם המדיה, התקשורת, ולעזאזל הצדק... הוא לא זו בלבד שלא ייעשה, הוא גם לא ייראה. ומה אכפת להם, אם המטרה המרכזית מושגת: סילוק נתניהו...

  להזכיר: מעולם לא הועמד עורך עתון בפני ביהמ"ש בהאשמה כזו (המחייבת מאסר). המערכת כבר תמרנה את עצמה פעם, ע"מ שנגד עורך נכבד אחר לא יוגש כתב אישום "כבד", ואז הצליחה במלאכת ההשתקה.. זו הסיבה שהיועמ"ש מציע כאן, ברוב טובו, לנתניהו "סגירת כל התיקים". 

  על התנהלות התביעה והחוקרים במשפט נתניהו עוד ייכתבו ספרים. הוא ייזכר לגנאי בתולדות ישראל. אמון הציבור במערכת ירד ל - 7% (מ- 80% לפני שנות דור). ובכל זאת בטחונה בעצמה, כה גדול, עד שהיא יכולה לצפצף על כולם, כולל על המותב היושב מולה, ועל כך עוד ידובר. התקשורת עוסקת עכשיו בשאלה האם נתניהו אמור להסכים להסדר משפטי עם הפרקליטות לגבי סיום התהליך המשפטי בו הוא נתון. 

  ובינתיים עקבנו אחר מהלך החקירה הנגדית של חפץ, אין ספור שאלות עלו בעקבות החקירות הללו. ומעל כולן צפה ועולה השאלה: האם כך מתעללים בנחקר? כך הורסים את חייו ואין פוצה פה ומצפצף? המטרה לחבוט בראש הממשלה בכל מחיר ואמצעי, ובדרך אגב, כך גם באותו העד הנחקר, חפץ, שבריאותו לקויה, והכל על מנת לשבור אותו, ואף ככה, בדרך אגב, גם לפגוע אנושות במשפחתו... מה רע? ובו זמנית, מסתכלים כל הזמן מעבר לכתפיו אל נתניהו, כאשר מטרת העל הייתה לשבור את ראש הממשלה. 

  משטרה, כל משטרה, אמורה להוות גורם מרכזי בשמירה על החוק. כך פועלת משטרה תמיד, בכל מדינה הרואה עצמה כמדינה דמוקרטית. בראש סולם הערכים הזה, הציב ביהמ"ש העליון עצמו, את הערך הנקרא: כבוד האדם וחרותו... היכן נשמר כאן הכלל הזה? הרי החוקרים עצמם רמסו אותו שוב ושוב? 

  פרקליטה ראשית נוסעת עם המשפחה לחופשה באפריקה, ודווקא בעת השימוע לנתניהו? החוקר הראשי יוצא לחופשת סקי בשוויץ? דווקא בעת התנהלות החקירה והנחקר כלוא, מנותק ממשפחתו, על מצע פשפשים... בבית המעצר, לא נחקר, ממתין שהחוקר יואיל ברוב טובו לחזור משוויץ? מה קרה? שוויץ בורחת? שני הפונקציונרים המרכזיים הללו עושים צרכיהם מהמקפצה, והשופטים בולעים את לשונם? סתם כך?

  הזלזול המופגן בזכויותיו של ראש הממשלה, ויותר מכך, הצורך להפגין זלזול זה קבל עולם ומלואו ובכלל זה במותב שלמולם ובדיעבד, גם באזרחי מדינת ישראל, אומר דרשני. מעורר פליאה בלשון המעטה. לעניות דעתי ועל פי הרושם המתקבל ממהלך החקירה ומהתבוננות בתהליך כולו, את המשפט הזה היה ראוי להפסיק ללא הרשעה כמובן, ויפה שעה אחת קודם.

   

  בימים אלה יצא ינון מגל, המגיש הבכיר של ערוץ ‏14, במבצע לגיוס כספים על מנת לסייע למשפחת נתניהו במימון משפטו. עד כה, כבר גוייסו למעלה מ – 3 מלש"ח, הישג אדיר, גם בשים לב למהירות שבה גוייס הכסף. ינון הודיע כי בכוונתו לגייס עד 7 מלש"ח, את המשכו של המבצע מתכנן ינון לבצע באמצעות הקמת אתר אינטרנטי לגיוס הכספים, עד להשלמת המשימה. ינון מסר כי עד למועד כתיבת שורות אלו לא קיים שיחה עם נתניהו בנושא זה, גם לא שאל לדעתו.

  גיוס ההמונים הזה, שכבר עתה ניתן להגדירו כמוצלח מעבר למשוער, ממחיש את ההרגשה כי הקערה עתידה להתהפך על ראשה של הפרקליטות. כאשר יסתיים כל התהליך המשפטי. 

 • {{report.countcommenttotal}}  {{report.count}} 
 • תגובות 

חזרה לראש הדף