• 62 אחוז מהציבור הישראלי מבוהל מהקמוניזים והדיקטטורה שכבשה את ארה"ב וחושש שבקרוב יגמר החופש כאן

 • כתב - ISRAELY    
 • - לכתבות נוספות אצלנו על:
 • שתף
 • 62 אחוז מהציבור הישראלי מבוהל מהקמוניזים והדיקטטורה שכבשה את ארה"ב וחושש שבקרוב יגמר החופש כאן

  דיירקט פולס (סקר ישיר):

  במהלך השנתיים האחרונות מדינת ישראל הפכה ל"מעצמת בחירות". הציבור יצא לבחור את הפוליטיקאים שלו פעם אחר פעם. אבל האם הפוליטיקאים שלנו הם הגורם המכריע לבחירה בהם?!

  נדמיין מצב שבו לפוליטיקאי בן זמננו אין אף פלטפורמה להעברת מסרים לקהל שלו, האם יש לו עדיין סיכוי להיבחר? ובכן, אתם לא ממש צריכים לדמיין: נשיא ארה"ב, השליט החזק בעולם, נחסם מהרשתות החברתיות בשבוע שעבר לאחר המהומות בארה"ב. טראמפ, שצמח וגדל בזכות הרשתות החברתיות, איבד ברגע את כלי העברת המסרים החזק והאפקטיבי שלו. האם טראמפ יכל להיבחר ללא טוויטר בבחירות 2016? כנראה שלא.

  לאחר פרשת קלינטון-טראמפ בבחירות 2016 וההתערבות הרוסית שנחקרה, פייסבוק החלה לנקוט צעדים ברשת שלה. זו כבר לא רשת שבה יש מקום לדברים שהיא מגדירה "פייק ניוז" או הסתה. מאז, משבר הרשתות החברתיות רק הלך והעצים, עד לשיא בשבוע שעבר בפריצה לקפיטול.

  בעולם של היום, כמעט כולנו מתעדכנים באירועים החדשותיים באמצעות הרשתות החברתיות. זה הכלי החזק ביותר של הפוליטיקאים שלנו, ובמיוחד עכשיו בבחירות הרביעיות תחת מגבלות הקורונה. האם ראש מפלגה במדינת ישראל, שפייסבוק או טוויטר יחליטו לפתע להגביל או לסגור את החשבונות שלו, יצליח לשמור על התומכים שלו ולהביא אותם לקלפי ביום הבוחר? בעולם של היום סביר מאוד שהתשובה היא בקושי מינוס.

  מנכ"ל פייסבוק מארק צוקרברג, יכול ברגע אחד להפחית את הסיכוי של ראש מפלגה מסוים כאן בישראל להיבחר, רק כי העמוד שלו נחסם. כוחו של מנכ"ל הרשת החברתית, גדול מזה של השופט, יו"ר ועדת הבחירות המרכזית ואפילו מבג"צ.

  מנהלי הרשתות החברתיות יושבים בארה"ב, הם עסוקים כעת במתרחש בארה"ב מול טראמפ. אך במידה והם יחליטו להביא את הכללים החדשים שלהם גם כאן לישראל הקטנה, האם וכמה תהיה השפעה על מערכת הבחירות שלנו כאן בארץ? התשובה טרם ברורה, אבל מה שבטוח הוא שרבים וטובים, גם מימין וגם משמאל, חוששים מאוד מהיום הזה.

 • {{report.countcommenttotal}}  {{report.count}} 
 • תגובות 

חזרה לראש הדף