• התרומה של בני גנץ לקריסה המוחלטת של צה"ל בלבנון

 • כתב - ISRAELY    
 • - לכתבות נוספות אצלנו על:
 • שתף
 • התרומה של בני גנץ לקריסה המוחלטת של צה"ל בלבנון

  מכמיר לב לשמוע את הנהייה של מפלגת העבודה המוכה והחבולה אחרי הרמטכ"ל לשעבר, שביצועיו במדים רחוקים להיות מרשימים. זה מה שנותר לה אחרי קריסת קונספציית אוסלו

  את המלחמה הזו, האחרונה בתולדותיה, נכון לעכשיו, סיימה ישראל ב שהגביר את תאבונם של הפלסטינים למרר את חיי הישראלים בכלל ואת חייהם של תושבי עוטף עזה בפרט, כפי שמוכיחים החודשים האחרונים, בהם מכה טרור העפיפונים קשות ביישובי העוטף, בלי שליורשיו של גנץ יש את היכולת, או את הרצון, לפתור את הבעיה, זולת הציפייה לגשם וזולת התקווה הכמוסה ל"הכלה", שהחליפה זה מכבר את "החתירה למגע" ואת ה-"ניצחון". אך גם אם יוכתר למנהיג השמאל, לא יוכל להציל מפלגה אבודה שאחרי התמוטטות קונספציית אוסלו אין לה, למעשה, סדר יום חלופי על בסיסו תוכל להנהיג את מדינת ישראל.

   

  יש לזכור, כי המלחמה נוהלה על ידי כוחות שהיו תחת אחריותו של פיקוד הצפון, אותם אמור היה גנץ להכיר היטב בשנת 2006, לאחר שבשנים 2005-2001 שימש כמפקד הגיס הצפוני וכאלוף פיקוד הצפון והיה אחראי להכנת כוחות הפיקוד ולהכנת מפקדת הפיקוד למלחמה כוללת נגד סוריה או נגד החיזבאללה בלבנון. גנץ לא היסס, שנה לפני פרוץ מלחמת לבנון השנייה, לסיים את כהונתו בשני התפקידים החשובים והקריטיים ביותר בפיקוד הצפון, כאשר הוא יודע שיחידות רבות תחת פיקודו ובאחריותו לא התאמנו לאורך שנים, כמו למשל גדוד המרכבה 3 "בז" בו שירתי באותה תקופה במילואים, שכמעט לא התאמן בשנים 2006-2001, למרות שהיה מצויד בטנקים החדישים ביותר במערך המילואים באותה תקופה ולמרות שלרשותו עמד כוח אדם איכותי במיוחד (לא כולל אותי), דבר שהביא את הפיקוד לתכנן עבורו משימות חשובות ומרכזיות לעת עימות. בכך תרם גנץ את חלקו הנכבד לקריסה המוחלטת של צבא שלם במבחן צבאי לא מאוד מסובך, כאשר מולו עמד ארגון טרור של כמה אלפי לוחמי גרילה, שהיו נטולי כוחות שריון, נעדרי ארטילריה אפקטיבית נגד כוח צבאי, וחפים מכל כוח אווירי או ימי.

  לכתבה המלאה והמומלצת:

  https://www.maariv.co.il/journalists/opinions/Article-651104

 • {{report.countcommenttotal}}  {{report.count}} 
 • תגובות 

חזרה לראש הדף