• שדרן רדיו מזרחי שניסה להיות שמאלני כדי להתקדם אך לא עזר לו: עברתי טלטלה, הבנתי שלא יקבלו אותי שם אף פעם - רק ימניים חיבקו אותי

 • כתב - ISRAELY    
 • - לכתבות נוספות אצלנו על:
 • שתף
 • שדרן רדיו מזרחי שניסה להיות שמאלני כדי להתקדם אך לא עזר לו: עברתי טלטלה, הבנתי שלא יקבלו אותי שם אף פעם - רק ימניים חיבקו אותי

  יערה זרד:

  שבועיים אחרי שכתב פוסט שמאשים את התאגיד בהדרת מזרחים וגזענות, השדרן בן רד אומר לנו הבוקר בשידור: "לי ולאף מזרחי אין מה לעשות בשמאל הישראלי, זו המסקנה שלי בימים האחרונים. לא מקבלים אותי שם, לא יקבלו אותי שם אף פעם.

  זו האמת, בואו נקרא לילד בשמו"

  עוד מבן רד (אליהו), שדרן התאגיד: "עברתי טלטלה רצינית לפני הפוסט ואפילו יותר אחרי הפוסט. בתור מישהו שתמיד היה שמאל מתון מאוד הפתיע אותי שכל החיבוקים והחיזוקים שקיבלתי לפוסט שלי, שלא היה פוליטי, היו מימין. אמרתי לעצמי איפה תקשורת השמאל הליברלית, אוהבת האדם, זו שמדברת על שיוויון?"

  רד ממשיך ומפרט את שמות הפרסונות שמאיישות את משבצות הניהול בתאגיד: מנכ"ל תאגיד השידור הציבורי – אלדד קובלנץ – אשכנזי ; סמנכ"ל הרדיו של תאגיד השידור הציבורי – ליאור אברבך – אשכנזי ; מנהל תחנות המוזיקה בתאגיד השידור הציבורי - עפרי גופר (כמו גם קודמו אביעד רוזנבוים) -  אשכנזי.

  "ואת מי לחילופין קידמו מנהלי התאגיד בתחנה החדשה? נכון, אשכנזים! תומר מולוידזון – אשכנזי – קודם מתוכנית שבועית ביום שישי, הישר לתוכניתו הפופולרית של בועז כהן ולאחרונה קודם גם לתפקיד העורך הראשי בכאן 88; ניר גורלי – אשכנזי - עבר משעה שבועית בלילה ב-88 של רשות השידור לשעה יומית בערב בכאן 88 ולאחרונה לשעתיים של שידור ועריכה בפריים טיים; אבנר גורלי – אשכנזי - הועבר משעת שידור יומית ב-88 של רשות השידור לשעתיים יומיות בפריים טיים של כאן 88".

  "תאגיד השידור הציבורי איננו עסק פרטי של אף אחד", מסכם רד, "וכשמו כן הוא - קרי, של הציבור ולמען הציבור. לפיכך לא ייתכן שבשנת 2020 בתאגיד ציבורי ממלכתי תהיה אפליה והדרה על רקע של מוצא עדתי. זה מצב חמור ופסול מייסודו, ואם כך הם פני הדברים, ראוי שהמצב יתוקן, ויפה שעה אחת קודם".

  http://www.ice.co.il/media/news/article/779534


  בהמשך, סיפר השדר כי שם משפחתו המקורי הוא אליהו ולא רד כפי שמציג עצמו ברדיו, וסיפר כי "התחלתי עם השם הזה כשהגעתי לקול ישראל בשנת 95, לפני 25 שנה - מאותו מקום, שכל מה שרשמתי עם סבתא שלי, כל מה שרשמתי עם בנות שיצאתי איתן, הכול אמת לחלוטין. אני זוכר שיצאתי לשירותים ושמעתי 'מכל העולם דווקא המזרחי הזה'. באבא שלי זה מאוד פגע, היה לי צורך לשנות, להיות משהו אחר".
  בן רד אומנם מציג עצמו בשם זה בעבודתו, אך "אני אליהו בתעודת זהות, בחיי היום-יום. אני מזכיר את זה לאחרים ובטח גם לעצמי, לקח לי הרבה מאוד זמן להיות גאה בשורשים שלי, במי שאני, במה שאני, ולהכיר את התרבות המזרחית שהיא באמת מדהימה ועשירה". לסיום, הציע השדרן שיר, 'I’d love to change the world', כי כולנו רוצים לשנות את העולם

  https://103fm.maariv.co.il/programs/media.aspx?ZrqvnVq=HMEJIL&c41t4nzVQ=FJF

 • {{report.countcommenttotal}}  {{report.count}} 
 • תגובות 

חזרה לראש הדף