• עומדים עכשיו עירומים בתחתוני הסרת החסינות

 • כתב - MotiH    
 • - לכתבות נוספות אצלנו על:
 • שתף
 • ההיסטוריה מתדפקת על שערינו, בנימין נתניהו ניכנס בשער הזדמנות המאה, על תוכנה עמל הוא במשך שנים, ובאקט מרהיב של ממלכתיות – מזמין נתניהו את יריבו הפוליטי להיכנס יחד, חזית ישראלית מאוחדת – אבל בני גנץ מחליט לא לנסוע, להעדיף את ניהול הפוליטיקניות הפנימית בוועדת דיוני החסינות על פני הדיון הגורלי לישראל עם נשיא המעצמה האמריקנית.

  כמה קטנטני, כמה אפור, כמה עלוב, כמה אנטי-ישראלי.

  אחר כך מחליט גנץ לנסוע, כי קיבל הזמנה "מכובדת", כדבריו, ומראה בכך כי לא העניין חשוב בעיניו, אלא כבודו האישי. גנץ, כך מתרץ ה"קוקפיט" – "לא יהיה סטטיסט בהצגה של נתניהו" – ובכך מעידים הם על חוסר אמונם שלהם עצמם, ביכולת של ראש מפלגתם להיות שווה ערך לנתניהו כאשר יהיו שניהם יחד באותו אירוע. מראש, מעידים הם כי בהיות השניים יחד יאפיל נתניהו על גנץ והם עצמם אינם מאמינים כי בשיחה המשולשת עם הנשיא טרמפ, יוכל גנץ להוכיח עצמו כבעל משקל. 

  גנץ ותומכיו מכירים מראש כי גם כאשר ניתנת לו ההזדמנות להיות נוכח באותו חדר סגלגל, כשווה בין שווים, אין בו את הכוח להתעלות ממעמד של סטטיסט. הזדמנות מופלאה להצגת עמדה ישראלית רחבה, מתואמת – מושלכת ע"י גנץ וחבריו אל פח הפלגנות. גם  אל בור העלבתו של הנשיא האמריקני הידידותי, בהתייחסותו של גנץ האומרת – באתי, שמעתי מה יש לך לומר, אדוני הנשיא, אבל, נידחה את ההמשך, כי כרגע עליי למהר לחזור לירושלים כדי לנהל דיון חשוב יותר, דחיית בקשת החסינות של יריבי המפלגתי.

  כל אלה הנתלים בתירוצי "העולם לא ייתן", בצורך, כביכול, לתאם את האינטרסים הישראליים עם דעת "הגורמים הבינלאומיים", אלה המקוננים על "בידודנו המדיני" כביכול, הנה עכשיו, כאשר העולם כן נותן, נסוגים הם אל הנוסחה שנכשלה לכל אורך השנים, נוסחת הכפיפות לתנאי הרשות הפלשתינית במגעים עקרים איתה.

  תם נשף המסכות. המתיימרים לטעון כי לדידם ישראל לפני הכול – עומדים עכשיו עירומים בתחתוני הסרת החסינות לפני הכול, מגוחכים עד כדי בכי בעמדתם לפיה הכנסת הנוכחית אינה כשירה לדון ב"הצעת המאה", אבל כן כשירה לקיים משפט שדה בעניין החסינות, שתאריך הגשתה ניכפה על ראש הממשלה נתניהו ע"י לוח הזמנים שקבע היועץ המשפטי.

  עקיבא נוף

 • {{report.countcommenttotal}}  {{report.count}} 
 • תגובות 

חזרה לראש הדף