• מאיר עוזיאל: סרטים ישראלים מספרים שאנחנו עושים רצח עם לערבים ובאוניברסיטה מטפטפים לסטודנטים רעל אנטי ציוני יחד עם התואר

 • כתב - ISRAELY    
 • - לכתבות נוספות אצלנו על:
 • שתף
 • מאיר עוזיאל: סרטים ישראלים מספרים שאנחנו עושים רצח עם לערבים ובאוניברסיטה מטפטפים לסטודנטים רעל אנטי ציוני יחד עם התואר

  איך זה שסרטים ישראלים רומזים שאנחנו עושים ג'נוסייד לערבים?

  לימודים הם דבר מבורך, אבל מה לעשות נגד הטפטוף הבלתי פוסק הנוטע בישראלים רגשי אשמה אנטי־ציוניים הבאים יחד עם התואר כמעט בכל התחומים?

  טראומה, קולנוע ואנחנו: איך קורה שסרטים המיוצרים בישראל מצליחים לרמוז רמזים עבים כרגל של קרנף שאנחנו חבורת גזענים שעושים ג'נוסייד לכפריים אותנטיים? רוצים ללמוד קולנוע? זה אפשרי בכל האוניברסיטאות המשובחות שלנו, ובהן גם האוניברסיטה הפתוחה. לימודים הם דבר מבורך, אבל מה לעשות נגד הטפטוף הבלתי פוסק הנוטע בישראלים רגשי אשמה אנטי־ציוניים הבאים יחד עם התואר כמעט בכל התחומים? הטפטוף הזה מתיז עלינו גם מהתקשורת ומכל תחומי התרבות, ומייצר מוחות של "מזהי תהליכים" שבהם אנחנו, להזיית המזהים, הופכים להיות גרמניה הנאצית.

  המרצה לקולנוע ממשיך על רקע המצגת: "החברה הישראלית עדיין מגלה סימפטומים של טראומת השואה, חרף הזמן הרב יחסית שחלף. הישראלים ממשיכים לראות עצמם כקורבנות המצויים תחת איום קיומי, תחת סכנת השמדה, והם מבצעים באופן כפייתי פעולות שמחזירות אותם, את הקולקטיב, למצב הדומה לטראומה. למשל", והמרצה מפנה אל המצגת שבה כתוב כך: "האלימות שישראל מפעילה כלפי הפלסטינים (ביהודה ושומרון, בשטחים הכבושים), היא סוג של ביטוי בפעולה כתגובה לטראומת הרדיפה של היהודים בגולה. קורבן התעללות שאינו מעבד את החוויה הטראומטית ואינו הופך אותה לזיכרון (וכאן המרצה מוסיף: "שזה הוא תנאי הכרחי לתרפיה, לריפוי")  - עשוי במקום זאת להגיב בכפיית חזרה, שיבה 'ליטרלית' אל העבר. לכן סדאם חוסיין יכול להיתפס על ידי הקולקטיב היהודי הישראלי כנאצי, ולכן המופתי יכול להיות סוג של נאצי".  

  לכתבה המלאה:

  https://www.maariv.co.il/journalists/Article-711251?utm_source=mivzakimnet&utm_medium=xhtml&utm_campaign=mivzakimnet

 • {{report.countcommenttotal}}  {{report.count}} 
 • תגובות 

חזרה לראש הדף