• אבי וייס על זוועות הקליקה: בניגוד לכל העולם אצלנו לראשי מערכת אכיפת החוק יש חסינות מוחלטת שהם דאגו לה - לא ניתן לתבוע אותם

 • כתב - ISRAELY    
 • - לכתבות נוספות אצלנו על:
 • שתף
 • אבי וייס על זוועות הקליקה: בניגוד לכל העולם אצלנו לראשי מערכת אכיפת החוק יש חסינות מוחלטת שהם דאגו לה - לא ניתן לתבוע אותם

  אבי וייס:

  בניגוד לנעשה במדינות רבות בעולם, לראשי מערכת אכיפת החוק בישראל יש חסינות מוחלטת (מעשית, גם בהיבט הפלילי וגם בהיבט האזרחי - של אי יכולת לתבוע פיצויים, גם אם מתגלה "תפירת תיק" על ידי מי מהפרקליטים), חסינות מלאה בפני אשמת "תפירת תיקים", שהיא אשמה פלילית מאוד חמורה.

  חשוב לפזר את אי ההבנה של הציבור בישראל: אין בישראל שום בית משפט המוסמך לדון בעבירות סביב "תפירת תיק" ובחשודים ב"תפירת תיק". כי אין מי שיגיש לבית המשפט תביעה כזו, כנגד שום חשוד, בשום עבירה, ככל שמתגלה חשד ברור כזה וגם אם יש ראיות ברורות ומוצקות ש"התיק נתפר".

  ובכלל: אין בישראל שום גוף בעל סמכות לעסוק, לחקור ולטפל ולהאשים (ככל שנדרש) בנושא הזה.

  הלכה למעשה, לא ניתן להגיש תלונה במשטרה \ מבקר המדינה \ נש"מ (נציבות שירות המדינה), על מה שתובע מהפרקליטות עשה או לא עשה (במה שנראה על פניו כ"תפירת תיק"), בכל החלטותיו והנחיותיו (לרבות אם הוא היה גם "פרקליט מלווה" בחקירת המשטרה), בעניין תיק פלילי בו הוא עסק או עוסק. גם אם תוגש תלונה למי מהגופים הללו, היא לא תטופל, בגלל החסינות של מערך התביעה, במילוי תפקידה.

  מדובר ב"קליקה", שדאגה לכך (במשך השנים זה נבנה נדבך על גבי נדבך), לרבות בתמיכה, שנולדה בפסקי דין רבים של בג"ץ, בית משפט עליון, שתומך כמעט באופן עיוור וחד-ערכי בכל מה שהפרקליטות \ יועמ"ש מביאים \ מציגים להחלטה בפני הבג"ץ \ בית משפט עליון. דוגמה אחת מני רבים, יש בהחלטת הבג"ץ כאן.

  התהלך של הבנייה הזו של מערכת חסינות דאגה לכך, ש"הקליקה" תהייה חסינה בחסינות מוחלטת (פלילית ואזרחית) מפני כל תביעה מכל סוג, בכל פורום, גוף או ערכאה, כנגד מי שנמנה על הקליקה הזו.

  לדברים המלאים:

  https://www.telecomnews.co.il/site/detail/detail/detailDetail.asp?detail_id=6615203&seaWordPage=%D7%A1%D7%95%D7%92%D7%99%D7%99%D7%AA+%D7%9E%D7%99%D7%9E%D7%95%D7%9F

 • {{report.countcommenttotal}}  {{report.count}} 
 • תגובות 

חזרה לראש הדף