• שר החינוך ימנה אישה שמעדיפה לשלוח ישראלים ללמוד בחו"ל מאשר באריאל ושארגוני ימין הם חשוכים לתפקיד מפתח

  {{report.count}}  {{report.countcommenttotal}} 
 • כתב - ISRAELY    
 • - לכתבות נוספות אצלנו על:
 • שר החינוך ימנה אישה שמעדיפה לשלוח ישראלים ללמוד בחו"ל מאשר באריאל ושארגוני ימין הם חשוכים לתפקיד מפתח

  פרופ' רבקה כרמי, לשעבר נשיאת אוניברסיטת בן גוריון, היא המועמדת המובילה לחברות בועדה לתקצוב (הות"ת) של המועצה להשכלה גבוהה.

  "היא הוסיפה באותו ראיון כי לדעתה עדיף לסבסד לימודי רפואה בחו"ל ולא לפתוח את הפקולטה לרפואה באריאל. "אני מכירה היטב את העולם הזה, הייתי דקאנית רפואה, ואני משוכנעת שלא זו הדרך להתמודד עם מחסור ברופאים. יש רופאים ישראלים שמוכשרים בצורה ראויה בחו"ל. הרבה יותר הגיוני לסבסד את ההכשרה שלהם בחו"ל, ולקבל אותם הרבה יותר מוכנים. זה פתרון יעיל יותר ויצירתי יותר".

  היא טענה גם כי דרישותיה של תנועת "אם תרצו" מזכירות משטרים חשוכים. "זה דבר מסוכן ביותר, מדרון חלקלק שבו התחלנו להידרדר. אני לא רוצה להגיד עד כמה אמצעיהם פסולים", אמרה. "אני יצאתי בעבר נגד חרם אקדמי – אני חושבת שזו גישה לא נכונה ולא ראויה, אך שותפים לה הרבה אנשים. יש לגנות דברים מסוג זה, ואני עשיתי את זה גם בארץ וגם בעולם".

  גורמים המעורים בנושא אומרים כי ״עד שלשר החינוך יש הזדמנות להשפיע על המערכת לטווח ארוך ולמנות נציגים עם אג'נדה לאומית לגוף כ״כ חשוב, הוא מפספס אותה ונותן לשמאל הקיצוני באקדמיה לתת את הטון. יש כאן פספוס עצום של הזדמנות שלא תחזור".

  לכתבה המלאה:

  https://www.inn.co.il/News/News.aspx/412485

 • תגובות 

חזרה לראש הדף