• שמאלנים ששולטים באוניברסיטאות מסכלים לצה"ל תוכניות מודיעין שפוגעות ביכולת שלנו להביא מודיעין מדוייק בעתיד

  {{report.count}}  {{report.countcommenttotal}} 
 • כתב - ISRAELY    
 • - לכתבות נוספות אצלנו על:
 • שמאלנים ששולטים באוניברסיטאות מסכלים לצה"ל תוכניות מודיעין שפוגעות ביכולת שלנו להביא מודיעין מדוייק בעתיד

  קרדיט צילום: shutterstock

  תומכי BDS מ"האקדמיה" מאיימים לשבור את רוחה של אחת מהתוכניות היוקרתיות בצה"ל

  הניסיון להפשיט ממדיהם את חניכי "חבצלות", תוכנית הדגל של חיל המודיעין, הוא חלק קטן מהניסיון לשטוף את מוחם, להפוך אותם לכאלו המתביישים בצה"ל ובמדינה

  חבצלות באקדמיה: השבוע שמענו בהתפעלות כי חיל האוויר סיכל בסוריה תקיפת טרור באמצעות רחפני נפץ. ההתפעלות במקרה זה התייחסה לא רק לביצועי חיל האוויר, אלא גם למודיעין המדויק שסיפקו זרועות המודיעין שלנו. האנשים שמביאים את המודיעין הזה הם חיילים המשרתים ביחידות המודיעין השונות. הם צעירים מבריקים המאותרים עוד במהלך לימודיהם בתיכון, עוברים מבחני מיון, והמצטיינים שבהם משתלבים בתוכנית "חבצלות”, תוכנית הדגל של חיל המודיעין המשלבת שירות קבע ותואר ראשון במדעי המדינה ומזרח תיכון בשילוב עם לימודי מחשב, מתמטיקה, כלכלה או פילוסופיה.

  עד לאחרונה התקיימה התוכנית רק באוניברסיטת חיפה, ובעוד כחודש תיפתח תוכנית כזו גם באוניברסיטה העברית. כבוד. כבוד לאוניברסיטת חיפה וכבוד לאוניברסיטה העברית, הוותיקה בין האוניברסיטאות שלנו, שזוכות לתרום לביטחון ישראל. כבוד? תלוי את מי שואלים. יש מרצים באוניברסיטה המתנגדים לכך שהאקדמיה "שלהם" תחזק את צה"ל. וכיוון שיש יותר מפרופסור שמאלני אחד באקדמיה, ראוי לערוך כינוס שבו יחזקו זה את זה ויתיישרו על פי עמדת הקיצון. מכון ון ליר ערך לפני כחודש “ערב דיון” בנושא: "הר הצופים והמודיעין: כניסתה של תוכנית ‘חבצלות’ לאוניברסיטה העברית”. כותרת המשנה לכנס הסבירה: “מראשית שנת הלימודים תש”פ תחל לפעול באוניברסיטה העברית בירושלים תוכנית ‘חבצלות’ של אגף המודיעין בצה"ל. מדובר במהלך שנוי במחלוקת שמתקבל באקדמיה בתגובות מעורבות. הביקורת מופנית כנגד שילובה של תוכנית צבאית, שחניכיה אמונים על ‘דע את האויב’, במרחב אזרחי ביקורתי, המשותף ליהודים ולערבים וחייב להכיל מגוון סתירות ורגישויות".

  לכתבה המלאה:

  https://www.maariv.co.il/journalists/Article-715695?utm_source=mivzakimnet&utm_medium=xhtml&utm_campaign=mivzakimnet

 • תגובות 

חזרה לראש הדף