• איראן מצאה דרך לעקיפת הסנקציות עם שיטה שתקעה לטראמפ אצבע בעין והוא בקריזה עליהם והולך לדפוק אותם והם באימה ומאיימים

 • כתב - ISRAELY    
 • - לכתבות נוספות אצלנו על:
 • שתף
 • איראן מצאה דרך לעקיפת הסנקציות עם שיטה שתקעה לטראמפ אצבע בעין והוא בקריזה עליהם והולך לדפוק אותם והם באימה ומאיימים

  קרדיט צילום: shutterstock

  זהב תמורת חלקי חילוף: כך מתמודדות ונצואלה ואיראן עם המגפה ונפילת מחירי הנפט

  שתי המדינות נפגעו מהסנקציות שהטילה עליהן ארה"ב וכעת מנפילת מחירי הנפט ■ 9 טונות זהב בשווי 500 מיליון דולר הוצאו מוונצואלה על ידי מטוסים איראניים באפריל

  ללא מזומן, כשהיא נואשת לסיוע בתעשיית הנפט, ונצואלה רוכבת על עליית מחיר הזהב ומעבירה טונות ממנו לבת בריתה איראן. כך אמר גורם שמכיר את הנושא. גורמי ממשל בוונצואלה העמיסו 9 טונות של זהב – בשווי 500 מיליון דולר - על מטוסים שיעדם טהראן בחודש אפריל. הזהב הוא תשלום לאיראן עבור הסיוע לתעשיית בתי הזיקוק במדינה, כך נמסר. המשלוח גרם לירידה חדה ביתרות המט"ח המדווחות של ונצואלה, וכעת למדינה נשארו יתרות בשווי 6.3 מיליארד דולר – הכמות הנמוכה ביותר זה שלושה עשורים.

  שתי המדינות עובדות יחד בעודן מנסות לעמוד בסנקציות שהטילה ארה"ב עליהן ובמגפת הקורונה – שהובילה לנפילת מחירי הנפט שהוא מקור ההכנסה המרכזי של ונצואלה ואיראן. עבור איראן העסקה מספקת מקור הכנסה חדש. עבור ונצואלה, העסקה מבטיחה כי אספקת הדלק תימשך.

  לכתבה המלאה:

  https://www.themarker.com/wallstreet/1.8812966

  אבל טראמפ לא מוותר והולך לחסום את המשלוח נפט הזה ואיראן מאיימת: יהיו השלכות לפגיעת ארה"ב במשלוחי הדלק לונצואלה

  במידה וארצות הברית תעשה מעשה "פיראטי", ותתערב במשלוחי הדלק לונצואלה, יהיו לכך השלכות - כך דווח הלילה (שבת) בסוכנות חדשות איראנית, המקורבת למשמרות המהפכה. גורם בכיר בארצות הברית אמר ביום חמישי כי המדינה שוקלת את צעדיה בתגובה למשלוחים. "אם ארצות הברית, בדומה לפיראטים, מתכוונת ליצור חוסר ביטחון במים בינלאומיים, היא תיקח סיכון משמעותי וזה לא יעבור ללא תגובה", נכתב בדיווח.

  https://news.walla.co.il/break/3357104?utm_source=mivzakimnet&utm_medium=xhtml&utm_campaign=mivzakimnet

 • {{report.countcommenttotal}}  {{report.count}} 
 • תגובות 

חזרה לראש הדף